ABA LIGA: MEGA senzacija u polufinalu, Zagorac "zatrpao" Podgoričane

14.03.2016. 22:04
Rade Zagorac
Rade Zagorac / Izvor: MN Press
U Podgorici odigrana prva utakmica polufinalne serije regionalne košarkaške lige.

Odigrana je i prva utakmica polufinalne serije ABA lige, između Budućnosti i Mega Leksa, a bolji je bio tim iz Srbije. U veoma neizvesnoj utakmici rezultat je bilo 85:81 (24:15, 18:28, 18:19, 25:19) za ekipu Dejana Milojevića, uz 27 poena fenomenalnog Radeta Zagorca. Revanš će biti odigran u Sremskoj Mitrovici u subotu i tada će Mega imati šansu da se plasira u finale. Inače, ovo je prvi poraz Budućnosti kod kuće, ove sezone u regionalnoj ligi.

Zagorac je imao odličan učinak pošto je za dva poena šutirao 6/7, za tri 3/4, a sa linije bacanja 6/7. Efikasan je bio i Nikola Janković sa 17 poena, kao i Danilo Nikolić sa 16. Dostojnog rivala Zagorac je imao u Džulijusu Dženkinsu sa 26 poena (7/10 za tri), a za Podgoričane jedini koji je još imao dvocifreni učinak bio je Tadija Dragićević sa 12 poena.

UDARIĆE EVROLIGAŠ NA EVROLIGAŠA: Radonjić je imao VAŽNU PORUKU za Delije

U prvoj četvrtini uspešnija je bila ekipa Mega Leksa, a ova deonica je završena sa 24:15. U timu Dejana Milojevića tada se posebno istakao Danilo Nikolić sa 11 poena, ali se u nastavku meča u "Morači" situacija značajno promenila. U prvih pet minuta, gosti nisu dali nijedan poen, pa je domaćin to iskoristio i poveo sa 25:24. Budućnost je u nastavku povela i održavala prednost, pre svega zahvaljujući trojkama Džulijusa Dženkinsa. Mega (serija Radeta Zagorca) nije dozvolla da se Budućnost "odlepi", pa je u 9. minutu druge četvrtine bilo 37:37. Zagorac je bio zaslužan i za novo vođstvo od 40:39, (dva+jedan), ali je Nemanja Jaramaz pogodio za tri i za 42:40 za Budućnost. Na poluvreme se otišlo sa 43:42 u korist Podgoričana, a treba reći da su u drugoj četvrtini ubacili čak sedam trojki.

Radonjiću postavljeno pitanje o sudiji Javoru, a njegov odgovor je bio veoma zanimljiv

U trećoj četvrtini, konačno je pogodio i Timoti Luvavu (1/10 u tom trenutku), a "klackalica" je viđena i u nastavku duela u punoj "Morači". U poslednjem napadu u ovoj deonici, pokušao je Zagorac iz velike daljine, ali je promašio. U poslednjih deset minuta, ušlo se sa rezultatom 62:60 za domaćina. Novi poeni Zagorca (tada 24) su doneli i novu prednost Megi, od 63:62. Zatim je bilo i 66:64 za goste (trojka), ali je na drugoj strani uzvratio Dženkins (njegova šesta trojka tada), za 67:66. Onda je Nikolić pogodio trojku, za 69:67, a ponovo je uzvratio Dženkins (70:69).

Novu prednost Megi doneo je Nikola Janković, a uzvratio je trojkom Tadija Dragićević za 76:76. U poslednji minut se ušlo sa 80.80, a Nikola Janković je iznudio prekršaj Aleksa Marića. Janković je do tada šutirao sa linije bacanja 0/7, ali je tada pogodio samo jedno, za 81:80. Na 18 sekundi do kraja, Dženkins je napravio prekršaj. Luvavu je pogodio oba bacanja, za 83:80.

Onda su za domaćina dosuđena tri bacanja, iako je Ivanović faulirao Omara Kuka pre šuta. Amerikanac je pogodio samo jedno bacanje, a Milojević je tražio tajm-aut. Poslednje poene na meču je dao je Nikola Ivanović, za veliku pobedu.

ISKREN: Hrvatski trener priznao zbog čega se divi ZVEZDI i PARTIZANU