SP: Halilhodžićeve "lisice" priredile još jednu senzaciju!

26.06.2014. 21:56 14:42
Vahid Halihodžić
Vahid Halihodžić / Izvor: Tanjug
Posle loše procene Akinfejeva, Slimani je postavio konačnih 1:1, što je bilo dovoljno za još jedno iznenađenje na ovom Mundijalu.

Četa Vahida Halilhodžića napravila je još jednu senzaciju na 20. Svetskom šampionatu u Brazilu. "Zeleni" su odigrali nerešeno 1:1 sa favorizovanom reprezentacijom Rusije i tako se prvi put u svojoj istoriji plasirali u nokaut fazu.

GRUPA H:

Koreja - Belgija 0:1 (0:0) , Alžir - Rusija 1:1 (0:1).

TABELA:

1. Belgija 9

2. Alžir 4

3. Rusija 2

4. Koreja 1

Krenulo je dobro za "baćuške" koji su preko Kokorina u 6. minutu poveli sa 1:0. Međutim, kako se i očekivalo, Alžirci su posle deficita u prvih 45. minuta, zaigrali mnogo ofanzivnije u drugom poluvremenu, što im je i donelo pozitivan rezultat. Ne tako loši golman "zbornaje komande" Igor Akinfejev ponovo je napravio kardinalnu grešku u svom šesnaestercu i tako dozvolio napadaču Alžira Slimaniju da glavom postavi konačnih 1:1.

Vahid Halilhodžić
Vahid Halilhodžić / Izvor: Tanjug

Fabio Kapelo je uzalud izmenama pokušao da pronađe pravu kombinaciju, ali njegovi puleni prosto nisu pružili ono što se od njih očekivalo na ovom šampionatu. U osmini finala Alžir za protivnike ima fudbalere Nemačke, a ostaje da vidimo da li imaju snage za još jedno iznenađenje.

Teksutalni prenos utakmice mogli ste da pratite na Srbijadanas.com:

94. minut: KRAAAAJJJJJJ. Alžir je u osmini finala Svetskog prvenstva u Brazilu. Veliko slavlje za četu 61-godišnjeg bosanskog stratega. Prvi plasman u nokaut fazu u istoriji Mundijala za ovu afričku selekciju.

Stadion: „Arena Baišada“ u Kuritibi

Gledalaca: 39.311

Sudija: Kunet Čakir (Turska).

Žuti kartoni: Gilas, Kamaduro (Alžir), Kozlov, Kombarov (Rusija).

Strelci: 0:1 Kokorin (6), 1:1 Slimani (60).

Alžir: Mboli, Mandi, Belkalem, Mesbah, Međani, Bentaleb, Feguli, Brahimi (Jebda), Đabu (Gilas), Slimani (Sudani). Trener: Vahid Halilhodžić.

Rusija: Akinfejev, Kozlov, Berezucki, Ignaševič, Kombarov, Glušakov (Denisov), Faziuli, Samedov, Kokorin, Šatov (Džagoev), Keržakov (Kanunikov). Trener: Fabio Kapelo.

90. minut: Posle velike gužve u petercu Alžira, Čakir svira prekršaj. Taktička izmena Halilhodžoća, strelac jedinog pogotka za "pustinjske lisice" ustupa svoje mesto Sudaniju.

86. minut: Abil Gilas je prvi opomenuti igrač od strane Čakira. Samedov je uputio oštar centaršut iskosa sa leve strane, ali uzbuđenja nije bilo.

80. minut: Poslednji adut Kapela je Kanunikov, koji će u poslednjih 10 minuta pokušati da uradi nešto više nego što je Keržakov uspeo. Rusi kreću na sve ili ništa.

76. minut: Gilas menja neprimetnog Đabua.

72. minut: Halilhoždić vrši prvu zamenu. Umesto Brahimija u igru je ušao Hasan Jebda.

70. minut: Keržakov je šutirao po zemlji sa ivice šesnaesterca, ali je lopta završila u rukama Mbolija.

67. minut: Džagoev ulazi umesto indisponiranog Šatova.

61. minut: Denisov je probao sa distance, ali je i pored veoma nesigurne intervencije Mbolija, rezultat ostao neopromenjen.

Islam Slimani
Islam Slimani / Izvor: Beta/AP

60. minut: GOOOOLLLLL 1:1. Islam Slimani je strelac. Izuzetno loša procena Igora Akinfejeva, koji je "zaplivao" u prazno posle centaršuta, a napadaču Alžira nije bilo teško da sprovede loptu u gol iz neposredne blizine. Bio je ovo njegov drugi pogodak na šampionatu.

55. minut: Mnogo konkretnija igra čete Vahida Halihodžića na startu drugog perioda. Ignašević je skinuo loptu sa glave Slimaniju i tako sprečio eventualnu šansu za Alžir. Kombarov je prvi opomenuti igrač u ruskoj selekciji.

49. minut: Keržakov je "promešao" trojicu odbrambenih igrača "lisica" ali je njegov udarac na kraju izblokiran. Od čitave akcije samo korner za Rusiju.

47. minut: Samedov je imao stopostotnu šansu, posle duplog pasa koji je izveo sa Kombarovim, ali je alžirski golman odlično skratio ugao i tako sačuvao svoji tim.

46. minut: Kapelo se odlučio da ubaci Denisova umesto Glušakova.

Fudbalska reprezentacija Rusije
Fudbalska reprezentacija Rusije / Izvor: Beta/AP

45. minut: Keržakov je imao poslednju šansu u prvom periodu igre, ali je odbrana Alžira reagovala pravovremeno. Prvih 45 minuta pripalo je Rusiji, koja od 6. minuta vodi pogotkom Kokorina.

43. minut: Slimani je ponovo testirao ruskog čuvara mreže, koji je i ovog puta bio i više nego siguran.

41. minut: Džamal Mesbah je prvi opomenuti igrač na ovom meču. Kombarov je tražio Ignaševiča u skoku, ali je Bentaleb raščistio opasnost.

36. minut: Levi bek Alžira Mesbah i desno krilo Rusije Samedov vode za sada najzanimljiviji duel ma meču. Skoro u svakom drugom napadu neko od njih dvojice završi na travi.

30. minut: Najbolja šansa za Alžir u dosadašnjem toku meča. Posle kornera Slimani je bio najviši u skoku, ali je Akinfejev sprečio izjednačenje.

26. minut: Šatov je probao sa nekih 20-metara, ali mu je lopta malo prešla preko noge, pa je njegov udarac završio preko prečke Mbolija.

21. minut: Posle prvog pogotka Kokorina ništa bitno pomena nismo videli na stadionu u Kuritibi.

15. minut: Brahimi je posle sjajnog solo prodora uputio udarac ga golu Akinfejeva, ali je ruski golman bio siguran.

6. minut: GOOOOLLLLLLL 0:1. Odličan centaršut Kombarova, koji je iskoristio Aleksandar Kokorin i postigao svoj prvi pogodak na ovom šampionatu.

5. minut: Feguli je zaradio nezgodnu rasekotinu na glavi, pa je morao da napusti teren za kratko, da mu se sanira povreda.

1. minut: Sudija Čakir je dao znak za početak susreta.