12.07.2015. 20:01
M.P.
Trening fudbalera Crvene zvezde
Trening fudbalera Crvene zvezde / Izvor: FOTO: crvenazvezdafk.com
Crveno-beli poraženi od ruskog premijerligaša u poslednjem pripremnom meču pred start Superlige.

Crvena zvezda poražena je u prijateljskoj utakmici od ruskog premijerligaša Mordoviju sa 2:1 (1:1). Ipak, oko tri hiljade navijača često je aplauzima pozdravljalo poteze novajlije Uga Vijeire i Luisa Ibanjeza. Za njih dvojicu baš se vidi da će biti pojačanje, samo kada budu spremni. Za razliku od njih, svaki kontakt sa lošptom Džošue Parkera propraćen je salvom zvižduka.

Jedini gol za crveno-bele postigao je Nenad Gavrić u četvrtom minutu, dok su za Ruse golove postigli Sisev u 42. i Luščenko u 61. minutu. Luis Ibanjez oduševio je navijače partijom, a posebno pogođenom stativom u 86. minutu. Dva minuta pre toga dlanove Zvezdinih fanova zagrejao je i mladi golman Filip Manojlović koji je odbranio penal i najavio da bi Predrag Rajković mogao da dobije pravog naslednika na golu ukoliko ovog leta ipak napusti Ljutice Bogdana.

Zbog povrede navijači nisu videli Bruna Matosa, a povređen je i Damir Kahriman koji se na treningu u subotu sudario sa Petrom Orlandićem (više o tome pročitajte OVDE)Generalni utisak je da se od pojačanja može očekivati mnogo, odbrana je još potpuno rovita, a uigranost i fizička sprema daleko od takmičarske forme.

CRVENA ZVEZDA: Manojlović, Petković, Avramovski, Pavićević, Ristić, Jovanović, Grujić, Gavrić, Kovačević, Matos, Ibanjez. Igrali su još: Jović, Jovović, Ahčin, Cvetković, Parker, Rendulić.