JSL: Vojvodina na čelu, prvenci Rada i Donjeg Srema

16.08.2014. 19:55 19:55
Fudbal JSL
Fudbal JSL / Izvor: SD/ilustracija
Novosađani zadržali stopostotan učinak posle dva kola i zaseli na čelo tabele. U Pećincima je domaćin slavio minimalnim rezultatom protiv Voždovca, dok su pobedu kod kuće upisali i "građevinari". Jedini remi viđen je na Omladinskom stadionu.

U prvim mečevima drugog kola Jelen Superlige fudbaleri Vojvodine slavili su na gostovanju Mladosti iz Lučana rezultatom 2:1 (1:0).

Maksimalan učinka posle 180 minuta igre u novoj sezoni Novosađanima je doneo Lazar Veselinović golovima u 42. i 70. minutu, dok je Lučancima kratkotrajno izjednačenje doneo Miloš Adamović posle jednog časa igre.

Prvu pobedu u novoj sezoni ostvarila je ekipa Donjeg Srema koja je do trijumfa nad Voždovcem došla pogotkom Aleksandra Stanisavljevića u finišu prvog poluvremena, dok su OFK Beograd i Spartak na Omladinskom stadionu igrali bez golova (0:0).

Do prvih bodova u sezoni 2014/15. stigao je i Rad koji je u drugom poluvremenu meča na Banjici preokrenuo vođstvo Borca iz prvog dela, koje je doneo Stefan Živković u 38. minutu, i preko Nemanje Mihajlovića u 54. i Nikole Maraša u 69. minutu stigao do potpunog preokreta (2:1).

Od 19 časova u Nišu je počeo jedan od dva derbija ovog kola između Radničkog i Partizana.