13°C
25.04.2024.
117.1627
109.3752

LIGA ŠAMPIONA: Evropa će dobiti novog prvaka, Atletiko izbacio Barselonu (VIDEO)

13.04.2016. 22:38
Lionel Mesi
Lionel Mesi / Izvor: Reuters
Izvlačenje parova za polufinale elitnog UEFA takmičenja zakazano za petak.

Poznati su svi polufinalisti Lige šampiona. Posle Mančester sitija i Real Madrida (više pročitajte OVDE), plasman među četiri najbolja tima "Starog kontinenta" posle revanša četvrtfinala obezbedili su i Atletiko i Bajern. Madriđani su golovima Antoana Grizmana kao domaćini izbacili branioca titule Barselonu (2:0), dok su Bavarci odigrali protiv Benfike nerešeno - 2:2

ZAFRKAVAJU GA DA JE PODETINJIO: Marko Grujić danas slavi rođendan i ima SAMO jednu želju (FOTO)

Duel španskih timova počeo je dobro za domaćina, Atletiko. Napadač Madriđana Antoan Grizman je u 36. minutu glavom doneo prednost od 1:0 i tada je njegov tim bio u polufinalu.

Ekipa Dijega Simeonea je na početku drugog poluvremena krenula silovito, a u 53. minutu Saul Nigez je glavom šutirao. Lopta je preskočila Mark-Andrea Ter Štegena. ali i pogodila prečku. Samo pet minuta kasnije, opasan napad Barse ispred gol linije i Đerarda Pikea osujetio je Gabi, ali su se ataci ka golu Jana Oblaka nastavljali. Posle odlične kontre, u 60. minutu, Grizman je šutirao sa desetak metara, ali je udarac bio slab. Dovoljno da Ter Štegen lako umiri loptu.

U 67. minutu, Luis Suarez je sa desetak metara šutirao, ali pravo u Oblaka. U 86. minutu, posle kontre Reala, Andres Inijesta je rukom zaustavio loptu, ali nije isključen, zbog čega je domaćin protestvovao. Grizman je pogodio sa bele tačke i odveo svoj tim dalje. Na drugoj strani, u 91. minutu lopta je pogodila Gabija u ruku, u kaznenom prostoru, ali nije bilo penala za Barsu, već samo slobodnog udarca. Mesi je šutirao preko gola sa ivice kaznenog prostora.

6 majstora u trci za igrača godine u Premijer ligi

U Lisabonu je poveo domaćin, golom Raula Himeneza koji je pobegao čuvarima i glavom poslao loptu iza leđa Manuela Nojera. Igrao se 27. minut.

Na izjednačenje se nije čekalo dugo, a gol je postigao Arturo Vidal. Tako su se Bavarci potpuno vratili u meč

Novi gol Nemci su postigli u 52. minutu, a strelac je bio Tomas Miler. Benfika se vratila u život u 77. minutu kada je Anderson Taliska pogodio za 2:2. Sve vreme za "orlove" je igrao Ljubomir Fejsa, dok je Luka Jović šansu dobio u 88. minutu.

OVDE pročitajte koja će legenda srpskog fudbala u petak izvlačiti parove polufinala elitnog takmičenja