FENOMENALNA NEMAČKA DEMOLIRALA BRAZIL! 7:1

08.07.2014. 21:21 14:39
Fudbalska reprezentacija Nemačke
Fudbalska reprezentacija Nemačke / Izvor: Beta/AP
Po isteku 90. minuta na semaforu je stajalo velikih, neverovatnih 7:1 za Nemačku, a u Brazilu muk, tuga, suze ...

NEMAČKA JE U FINALU, A BRAZIL NA KOLENIMA. Reprezentacija Nemačke piše istoriju (7:1), zlatnim slovima. Sigurno na svetu ne postoji čovek koji je i u najluđem snu mogao da nasluti ovakam meč. Susret Brazila i Nemačke, svakako nije bio za one sa slabim srcem, a ni za navijače Brazila, ali jeste za sve ljubitelje Nemačkog fudbala i surove igre „pancera“.

Od prvog minuta reprezentativci Brazila imali su loptu u nogama, a onda su Nemci osuli paljbu ka golu nemoćnog Cezara, koga je na velike muke stavljala uspavana i dekoncentrisana odbrana „karioka“. Igrao se 11. minut kada je označen početak kraja Brazila. Kros je izveo korner, a Miler sam kao duh zakucao loptu u mrežu. A onda … golovi Klosea, Krosa i Kedire za potpuni nokaut Brazila. Na semaforu je bio 29. minut, a pored toga neverovatnih, ogromnih 5:0 za Nemačku. Tribine podeljene, jedan deo lio je suze radosnice, a drugi deo suze neverice zbog onoga što se njihovim ljubimcima dešavalo na terenu.

Fudbaleri Nemačke i Lev blistali su od zadovoljstva, dok su sa druge strane Brazilci u neverici jedva čekali da sudije odsvira kraj poluvremena, da odu u svlačionicu. Luiz, Cezar i saigrači želeli su da ubede sebe da je ovo samo ružan sam i da će se uskoro probuditi ali ne. Zvižduci na početku drugog poluvremena vratili su ih u realnost. Ceo stadion protiv njih, a na drugoj strani golova gladni Nemci. Istina, Brazilci su zaigrali nešto hrabrije u drugom poluvremenu ali onda je na scenu stupio surovi Nojer koji je kapitulirao tek u 90. minutu, kada ga je savladao Oskar.

Nemci su igrali obazrivo, svesni da su plasman obezbedili, čuvali su se eventualnih kartona i povredi. So na već dovoljno veliku ranu Brazilaca dodao je Šurle koji je posle dodavanja Lama savladao Cezara. Isti igrač se po drugi put upisao u listu strelaca u 78. minutu posle asistencije Milera, a konačan rezultat postavio je Oskar počasnim, oproštajnim pogotkom reprezentacije Brazila.

Fudbalska reprezentacija Nemačke / Izvor: Tanjug

Kada se sve sabere i oduzme, da su znali kakav ih ishod očekuje fudbaleri Brazila su možda mogli da izaberu da ne izađu na teren i da sudija utakmicu zabeleži službenim rezultatom (3:0). Ovako... do kraja poniženi završavaju prvenstvo u zemlji u kojoj su domaćini.

Sa druge strane ako je ikada sumnjao u reprezentaciju Nemačke vreme je da se povuče. Joakim Lev napravio je čudo, spojio sve fudbalske zvezde i skockao dobitni tim … tim koji melje redom, koji je u sred Brazila porazio domaćina i koji je u finalu Svetskog prvenstva.

Prenos utakmice uživo mogli ste da pratite na sajtu "Srbija Danas".

BRAZIL: Cezar, Maikon, Dante, Luiz, Marselo, Luiz Gustavo, Fernandinjo (Paulinjo), Oskar, Bernard, Hulk (Ramires), Fred (Vilijan).

NEMAČKA: Nojer, Lam, Boateng, Humels (Mertezaker), Hovedes, Švajnštajger, Kedira (Draksler), Miler, Kros, Ozil, Klose (Šurle).

KRAJ - NEMAČKA JE U FINALU ... A BRAZIL ... BIO JEDNOM JEDAN SILAN BRAZIL

90. minut 1:7 GOOLL - OSKAR - Tugu Brazila na samom kraju meča ublažio je Oskar.

Nemci broje sitno do početka ogromnog slavlja, a Brazilci do kraja agonije.

78. MINUT 0:7 GOOLL - ŠIRLE - Miler je uposlio Širlea koji je sjajnim pogotkom matirao više nego ranjenog Cezara.

69. minut 0:6 GOOLL - ŠURLE - Lam je uposlio Šurlea koji rutinski smešta loptu u mrežu i dodaje so na ranu nemoćnog Brazila.

53. minut - Čudesne šanse Brazila tačnije Paulinja, ali Nojer ne dozvoljava ni počasni pogodak.

Poslednja ekipa koja je do poluvremena primila pet golova bio je Haiti 1974. godine.

39. minut - Na terenu postoji samo jedna ekipa a to je Nemačka.

29. minut 0:5 GOOLL - KEDIRA - Nemci pišu istoriju. Ozil do Kedire, a ovaj lako pogađa metu.

25. minut 0:4 GOOLL - KROS - Poigravaju se Nemci sa domaćinima. Dupli pas Krosa i Kedire i novi pogodak.

24. minut 0:3 GOOLL - KROS - Da li je polufinale već gotovo? Lam je prošao po strani lopta je stigla do Krosa koji je snašnim šutem šalje u mrežu.

22. minut - 0:2 GOOLL KLOSE - Ponovo je zakazala odbrana Brazila. Miler je pokušao Cezar je odbio loptu ali samo do Klosea koji je smešta u mrežu i ispisuje stranicu istorije.

17. minut - Posle starta Lama nad Marselom, Brazilci su tražili penal a onda je došlo do opšteg koškanja a prednjačili su Hulk i Miler.

11. minut 0:1 GOOLL - MILER - Kros je  izveo korner, a odbrana Brazila ostavila je usamljenog Milera na pet metara koji lako smešta loptu u mrežu.

8. minut - Nemačka je imala odličnu priliku. Posle gužve u šesnaestercu lopta je došla do Kedire koji je šutirao ali je lopta pogodila nekog od odbrambenih igrača Brazila.

2. minut - Brazilci su pokušali da zaprete posle kornera, ali posle dobro izvedenog udarca Oskara, odbrana Nemačke uspela je da izbaci loptu.