SP: GECE UGRABIO „BOGINJU“ (1:0)

13.07.2014. 21:49 14:37
SP 2014 Brazil
SP 2014 Brazil / Izvor: SD/ilustracija
Pogotkom u 112. minutu fudbaler Bajerna obezbedio Nemačkoj četvrtu titulu u istoriji.

SVE JE GOTOVO, NEMAČKA JE NOVI PRVAK SVETA. Sjajno prvenstvo je iza njih, borbena igra u samom finalu i na kraju pobeda kao najlepša nagrada za sav trud i proliveni znoj. U više nego uzbudljivoj završnoj borbi za trofej reprezentacija Nemačke je golom Maria Gecea u drugom produžetku uspela da savlada Argentinu (1:0) kojoj je u odsudnim trenutcima ponestalo snage.

Četvrti put u svojoj istoriji „panceri“ su na krovu sveta, može se reći sasvim zasluženo. Od početka Mundijala krenuli su silovito, na svakom susretu borili su se do poslednjeg atoma snage i zasluženo stigli do „Boginje“.

Od početka utakmice obe ekipe pokazale su da su svesne uloga i odmah krenule otvoreno. Nemci su odmah napali dok su sa druge strane Argentinci malo kalkulisali. Igralo se dinamično, borilo se za svaku loptu ali pravih šansi nije bilo. U drugom poluvremenu kako je vreme odmicalo sve se više „zakuvavalo“ na terenu. Nemačka je pretila, Argentina vrebala svoju šansu iz kontre. S obzirom na to da je po isteku 90. minuta na semaforu stajalo 0:0 pristupilo se produžecima u kojima su koncentrisaniji bili Nemci.

112. minut bio je odlučujući – Širle je prošao po strani, Maskerano je uklizao ali nedovoljno dobro da zaustavi sjajnu loptu koja je stigla do Gecea. Rezervista joj nije dozvolio da padne već je iz prve poslao u mrežu Romera za istorijski trijumf „pancera“.

Sve je jasno, u naredne četiri godine „Zlatna boginja“ krasiće vitrine u trofejnoj sali Nemačke reprezentacije.

Prenos utakmice uživo mogli ste da pratiti na sajtu "Srbija Danas".

NEMAČKA: Nojer, Havedes, Humels, Kramer (od 30.Šurle), Švajnštajger, Ozil, Klose (od 88.Gece), Lam, Kros, Boateng, Miler.

ARGENTINA: Romero, Haraj, Zabaleta, Bilja, Perez (od 87. Gago), Iguain (od 76. Palasio), Mesi, Maskerano, Demikelis, Roho, Laveci (od 46.Aguero).

SVE JE GOTOVO NEMAČKA JE NOVI PRVAK SVETA!

Argentinci su dali sve od sebe da stignu do idealne šanse za pogodak alio surova odbrana Nemačke kontrolisala je situaciju na terenu.

112. minut 1:0 GOOLLL - GECE - Širle je prošao po levoj strani, Maskerano je posustao a ovaj idalno uposlio Gecea koji iz prve šalje loptu u mrežu.

Od početka drugog produžetka uglavnom se igra na sredini terena. Sve deluje tako kao da obe ekipe čekaju kraj produžetka i konačne penale.

Kraj prvog produžetka. I dalje bez golova.

97. minut - Humels je pogrešio Palasio je to iskoristio ali nije uspeo da se snađe baš najbolje i njegov pokušaj loba nije imao efekta.

Od početka prvog produžetka, Nemačka znatno opasnija. Na trenutke deluje kao da Argentincima ponestaje snage.

S obzirom na to da i posle 90 minuta na semaforu stoji 0:0, slede produžeci.

80. minut - Kako vreme odmiče, sve grublje se igra na terenu, Nemci sve opasniji.

69. minut - U ovim momentima Argentina sve češće napada ali je u centru pažnje sigurni Nojer.

57. minut -Iguain je lepo prošao po strani, ali je Nojer istrčao i na samoj ivici šesnaesterca ga zaustavio.

47. minut - Velika prilika za Argentinu, ali Mesi šalje loptu pored gola.

45. minut - Kros je odlično izveo korner, ali je posle šuta Hevedesa "gaučose" spasila stativa.

SP 2014 Brazil / Izvor: Tanjug

39. minut - Mesi je iskorio svoju brzinu i razmak između Nojer i zadnje linije odbrane. Nadmudrio je golmana Nemačke ali je odbrana uspela da spreči pogodak.

37. minut - Sjajna šansa za Nemačku. Miler je prošao po strani i u srcu šesnaesterca uposlio Šurlea, koji je pokušao ali je odličan Romero sačuvao svoj gol.

30. minut - Argentina je mogla do vođstva. Laveci je lepo pronašao Iguaina ovaj zatresao mrežu i počeo da se raduje ali nije obratio pažnju da je sudija podigao zastavicu i signalizirao ofsajd.

28. minut - Prvi žuti karton na utakmici. Švajnštajger je dobio javnu opomenu.

21. minut - Prva velika prilika na utakmici. Pogrešio je Kros, Iguain je oduzeo loptu umakao je svojim čuvarima ali je sa svega šesnaestak metara šutirao pored gola.

19. minut - U ovim momentima glavna borba vodi se na sredini terena bez pravih šansi na obe strane.

9. minut - Više se igra na polovini Argentine, ali sa druge strane "gaučosi" strpljivo svoju šansu vrebaju iz kontri.

4. minut - U prvoj akciji, zapretio je Iguain udarcem iskosa ali je lopta završila pored gola.

Od prvog sudijskog zvižduka obe ekipe krenule su otvoreno, svesni činjenice da je ulog u ovom meču izuzetno veliki, fudbalski najveći.