SP: Miler obezbedio prvo mesto

26.06.2014. 17:24 14:42
SAD-Nemacka
SAD-Nemacka / Izvor: Beta/AP
Pogotkom u 55. minutu sjajni Nemački reprezentativac, postigao je kako se kasnije ispostavilo pobedonosni pogodak.

Pobedom (1:0) u poslednjem kolu reprezentacija Nemačke obezbedila je prvo mesto u grupi G.

4. Gana 1

Bez obzira na to što su pred ovaj susret mnogi pomislili da će biti nerešeno zbog same činjenica da je Joakim Lev jedno vreme bio pomoćnik Jirgenu Klinsmanu, Miler je svojim novim pogotkom na Mundijalu obezbedio pobedu Nemačkoj (1:0)i tako stavio tačku na spekulacije.

Od prvog minuta „panceri“ su dominirali, vodili glavnu reč na terenu i kontrolisali loptu. Iz minuta u minut pleli su mrežu oko gola sigurnog Hauarda i samo je bilo pitanje kada će iskusni golman kapitulirati. Sa druge strane, reprezentativci SAD tokom čitavog meča nisu uputili ozbiljniji šut ka golu Nojera.

SAD-Nemacka

Kazna za anemičnu igru stigla ih je u 55. minutu kada je Mertezaker šutirao, Hauard odbio loptu do noge Mileru koji je snažnim šutem naumoljivo šalje u mrežu. Postignuti pogodak samo je još pokrenuo igrače Nemačke koji su želeli da postignu još koji pogodak.

Najbolje šanse za izjednačenje reprezentativci Amerike propustili su u samoj vremenskoj nadoknadi ali su dobra odbrana i Nojer bili na visini zadatka.

SAD: Hauard, Džonson, Gonzales, Besler, Bizli, Džons, Bredli, Bekerman, Dejvis (Deboja), Zusi (Jedlin), Dempsi.

NEMAČKA: Nojer, Boateng, Humels, Mertezaker, Hevedes, Švajnštajger (Gece), Lam, Kros, Ozil (Šurle), Podolski (Klose), Miler.

Prenos utakmice mogli ste da pratite na sajtu "Srbija Danas".

Kraj utakmice

92. minut -  U vremenskoj nadoknadi reprezentativci Amerike imale su dva sjajne šanse da stignu do izjednačenja, ali su dobra odbrana i Nojer bili na visini zadatka.

Kako vreme odmiče, Nemci sve uporniji u želji da stignu do novog gola, dok sa druge strane igrači Amerike sve anemičniji bez prave ideje.

Pred ovaj susret u kome su se između ostalih sastali učitelj i učenik s obzirom na to da je Lev bio pomoćnik Klinsmanu, mnogi su naslućivali da bi utakmica mogla da se završi remijer, ali tokom većeg dela susreta reprezentativci Nemačke pokazali su glad za pobedom.

66. minut - Reprezentativci SAD, još uvek nisu uputili ozbiljniji šut ka golu Nojera.

55. minut - 0:1 - GOOLL - MILER - Mertezaker je pokušao, Hauard je uspeo da odbije loptu ali samo do noge Milera koji je snažnim udarcem poslao loptu u mrežu.

46. minut - Već u prvim trenucima drugog dela susreta Nemačka je imala šansu ali je Ozil šutirao pored gola.

Ovo je Svetko prvenstvo sa najvećim brojem golova u grupnoj fazi od kada se igra u ovom formatu.

Tokom prvog poluvremena Nemačka jeste bila bliža golu, ali se na pauzu ipak ide rezultatom sa početka meča 0:0. Kada je sudija označio kraj prvog dela došlo je do verbalnog sukoba Švajnptajgera i Dempsija ali su se strasti brzo smirile.

34. minut - Nemci su ponovo bili u sjajnoj šansi, ali je sjajan šut Ozila zaustavio raspoloženi Hauard koji je od početka meča najistaknutiji pojedinac u redovima Amerike.

29. minut - Kako vreme odmiče dešavanja na terenu su sve interesantnija ali još uvek nema prave šanse ni na jednoj strani.

22. minut - Kako utakmica odmiče tako su Amerikanci sve hrabriji. Dempsi je poslao loptu do Zusija koji je snažno šutirao ali preko gola Nojera.

SAD-Nemacka

17. minut - Kros je imao lepu zanisao, poslao je loptu napred ka Podolskom ali je pre njega do lopte stigao Hauard. U dosadašnjem delu meča, Amerikanci bez prave prilike.

9. minut - Velika prilika za Nemačku. Obrana SAD je kapitulirala ali su dvojica igrača "pancera" zasmetali jedan drugom tako da je mreža Hauarda ostala mirna.

5. minut - Od prvog minuta reprezentativci Nemačke krenuli su odlučno ka golu protivnika i zapretili dva puta ali ne dovoljno ozbiljno da ugroze gol iskusnog Hauarda.

Previ put od početka Mundijala u startnoj postavi Nemačke su Podolski i Švajnštajger.