US OPEN: Đoković počistio Matjea iz Njujorka!

28.08.2014. 20:50 22:59
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Tanjug
Na "Artur Ešu" srpski teniser je slavio sa 6:1, 6:3, 6:0.

Najbolji teniser sveta Novak Ðoković plasirao se u šesnaestinu finala Otvorenog prvenstva SAD savladavši u drugom kolu Francuza Pola-Anrija Matjea u tri seta - 6:1, 6:3, 6:0. Ðoković je očekivano, veoma lako preskočio drugu prepreku na turniru kojeg je osvojio 2011. godine i najavio pohod na novu titulu.

Bio je to potpuno neravnopravan duel u kojem je srpski as dominirao od početka do kraja. Gotovo s pola snage Ðoković je kao na treningu održao lekciju pet godina starijem Francuzu, trenutno 81. na ATP listi, za šestu pobedu u njihovom sedmom međusobnom okršaju. Matje nije imao nikakvih izgleda da osvoji makar set, pa je svetski broj jedan okončao meč posle samo 90 minuta igre.

U borbi za osminu finala Ðoković se sastaje sa Amerikancem Semom Kverijem, koji je pobedio Španca Giljerma Garsiju Lopeza takođe u tri seta (6:3, 6:4, 6:4).

Tekstualni prenos mogli ste da pratite na Srbijadanas.com:

3. set:

Samo 13 minuta igre u trećem setu bilo je potrebno Novaku da povede sa 3:0. Ništa nije polazilo za rukom francuskom teniseru, koji imao samo 33 odsto osvojenih poena na prvi servis u tom trenutnu (u odnosu na Novakovih 100 odsto). Pet gem je možda bio i najlakši koji je Novak osvojio na servis protivnika do sad. Dobio ga je sa nulom, pa je na semaforu stajalo 6:1, 6:3, 5:0. Furiozno. Francuz je ovaj set predao unapred, pa je Novak

2. set - 6:3.

Francuz je u druom setu opustio ruku i u petom gemu stigao do prve brejk prlike na meču. Ipak, Novak je u tim trenucima imao malo sreće, jer je Matje pogodio vrh mreže, što je srpskom teniseru donelo izjednačenje. Dugo je trajao peti gem, ali ga je as udarcem Đoković rešio u svoju korist i poveo sa 3:2. U narednom gemu viđen je četvrti brejk na meču na našeg tenisera, pa je i drugi set veoma brzo okončao u svoju korist, 6:3.

1. set - 6:1.

Odličan start našeg tenisera, koji je već u prvom gemu oduzeo servis protivniku. Na svoj prvi servis trebalo mu je samo 120 sekundi da potvrdi brejk (2:0). Matje je teškom mukom osvojio svoj početni gem, ali to bilo sve što smo videli od njega u prvom delu igre. Đoković je forhend vinerom okončao set u svoju korist posle samo 29 minuta igre, 6:1.