26.08.2014. 04:55 06:12
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Tanjug
Srpski teniser je trijumfom na "Artur Ešu" zakazao susret sa Francuzom Matjeom.

Novak Đoković uspešno preskočio prvu prepreku na poslednjem gren slemu sezone. On je savladao 79. tenisera sveta Dijega Švarcmana u tri seta (6:1, 6:2, 6:4) posle 97 minuta igre, a u drugom kolu će se sastati sa Pol Anrijem Matjeom, koji je u pet setova savladao Žila Milera.

3. set - 6:4.

Poveo je Švarcman sa 1:0, što mu je dalo određeni podsticaj, pa je u narednom gemu pošteno namučio Novaka. Ipak, posle tri izjednačenja, na semaforu je pisao 1:1. Argentinac je krenuo na sve ili ništa, malo se opustio evidentnog pritiska, ali je Nole rešio da što pre okonča ovu epizodu. Ipak, treći set nam je doneo određene promene. Šesti i sedmi gem su bili izuzetno uzbudljivi, a prštalo je na sve strane od atraktivnih poteza. Razmahali su se Nole i Dijego, pa je pomalo uspavana publika imala prilike da gleda nadmudrivanje dvojice protivnika. Međutim, nije to drugo trajalo jer je srpski teniser već u osmom gemu "sa nulom" poveo sa 5:3.

2. set - 6:2.

Dva brejka Novaka, koji je nastavio u istom ritmu kao u prvom setu, bila su dovoljna i za osvajanje drugog perioda igre. Đoković je sedmi gem izgubio sa nulom po prvi put u meču, ali je zato uzvratio istom merom i iskoristivši prvu set loptu okončao drugi set u svoju korist posle pola sata, 6:2.

Artur Eš
Artur Eš / Izvor: Beta/AP

1. set - 6:1.

Novak je za 26 minuta rešio prvi set u svoju korist sa 6:1. Ono što najviše raduje veoma je činjenica da je veoma raspoloženo ušao u meč. Opustio je ruku i svom protivniku slao veoma precizne i njemu prepoznatljive udarce iz bekhenda i forhenda. Ipak, debitant na gren slemovima je pokazao da nije došao u Njujork samo na izlet. Jedini gem koji je osvojio u prvom setu, dobio je na Novakov servis. Nekoliko razmena udaraca, nadmudrivanje na mreži, izmamili su aplauze prisutne publike.