109.3752

US OPEN: Krunićeva bez nove senzacije, Azarenka preko trnja do četvrtfinala

02.09.2014. 02:02 04:13
Aleksandra Krunić i Viktorija Azarenka posle meča osmine finala US Opena
Aleksandra Krunić i Viktorija Azarenka posle meča osmine finala US Opena / Izvor: Tanjug
Poslednja srpska predstavnica u singlu na US Openu poražena u meču osmine finala od nekadašnje najbolje teniserke sveta, posle dva časa i 18 minuta velike borbe.

Srpska teniserka Aleksandra Krunić poražena je u meču osmine finala US Opena od Beloruskinje Viktorije Azarenke rezultatom 2:1 (4:6, 6:4, 6:4).

Sjajna 21-godišnja Beograđanka, najprijatnije iznenađenje ovogodišnjeg Otvorenog prvenstva SAD, nije uspela da nastavi veličanstven niz od šest pobeda na terenima kompleksa "Flešing Medouz" i treći put uzastopno savlada jednu od nositeljki na poslednjem gren slemu sezone, pošto je prethodno bila bolja od domaće teniserke Medison Kiz i trećeg favorita turnira i aktuelne šampionke Vimbldona, Čehinje Petre Kvitove.

Nekadašnja najbolja svetska teniserka, 16. "kosturašica" Viktorija Azarenka, je posle dva časa i 18 minuta fenomenalne borbe savladala mladu Srpkinju i tako nastavila put ka trećem uzastopnom finalu US Opena.

Viktorija Azarenka slavi pobedu protiv Aleksandre Krunić u osmini finala US Opena / Izvor: Tanjug

U meču prepunom preokreta, naša igračica imala je zaostatak od dva brejka u prvom setu, da bi se potpuno vratila i osvojila uvodni deo igre (6:4). U nastavku se igralo vrlo izjednačeno, da bi u sedmom gemu Beloruskinja stigla do brejka vrednog izjednačenja u setovima (4:6).

U odlučujućem setu Azarenka odmah stiže do brejka, Krunićeva brzo uspeva da uzvrati, ali je sedmi gem još jednom bio koban, pa je posle mnogo uloženog truda, naterana na svoj najbolji servis od strane 145. teniserke sveta, Beloruskinja ipak izborila svoje treće uzastopno četvrtfinale US Opena.

Azarenka će se u četvrtfinalu sastati sa Ruskinjom Ekaterinom Makarovom, 17. "kosturašicom", koja je bila bolja od Eženi Bušar rezultatom 2:0 (7:6, 6:4).

TOK MEČA:

Treći set - 4:6

Već na startu trećeg seta, Azarenka, ponesena osvojenim drugim setom, stiže do brejka, dok je bila blizu brejk šansi u narednom gemu. Ipak, Beloruskinja je sačuvala stečeni brejk, da bi se naša igračica uz podršku publike na "Artur Ešu", od 0:30 u trećem gemu, vratila u igru sa četiri vezana poena - 1:2. To kao da je dalo podstrek mladoj srpskoj teniserki koja u narednom gemu stiže do brejk šansi, tera Azarenku na grešku i stiže do izjednačenja - 2:2.

Aleksandra Krunić u meču protiv Viktorije Azarenke u osmini finala US Opena
Aleksandra Krunić u meču protiv Viktorije Azarenke u osmini finala US Opena / Izvor: Tanjug

Posle dosta muke, kvalifikantkinja iz Srbije posle dosta vremena ponovo stiže do prednosti u meču - 3:2. Bez izgubljenog poena Beloruskinja stiže do izjednačenja, a zatim pritiskom na servis naše igračice stiže do brejka i novog vođstva u odlučujućem setu - 3:4. Krunićeva je imala dve brejk šanse da se vrati u meč u osmom gemu, ali što uz malu pomoć mreže, što uz dobru selekciju udaraca, rešava neugodnu situaciju i stiže do vrednih 3:5.

Sa dva asa u devetom gemu naša teniserka smanjuje rezultat, ali u narednom gemu Beloruskinja servira za meč. Imala je Krunićeva 0:30 na servis protivnice, ali je bivšu broj jedan svetskog tenisa poslužio servis u odsudnim momentima, pa je uz mnogo muke, posle dva časa i 18 minuta ipak stigla do četvrtfinala - 4:6.

Drugi set - 4:6

Na startu drugog seta Azarenka opet ima brejk priliku, ali je Krunićeva spašava i stiže do vođstva sjajnim forhendima. Beloruskinja uzvraća, da bi u trećem gemu, posle 0:30 srpska igračica vezala četiri poena i ponovo povela. Već u narednom je umalo došla do brejk prilike, ali je Azarenka odbranila svoj servis (2:2). Pritiskala je 16. nositeljka servis naše igračice, ali nije bilo brejk šansi - 3:2.

Na startu šestog gema Azarenka izbacuje smeč u aut, a zatim i ne uspeva da uhvati lob Krunićeve. Međutim, vezuje četiri dobra poena i izjednačuje rezultat na 3:3. Što nije pošlo za rukom našoj igračici, jeste njenoj protivnici u narednom gemu, pošto je brzo stigla do tri brejk prilike. Iskoristila je treću i stigla do vrednog brejka u završnici seta - 3:4. Nije bilo brejk šansi u naredna gema, pa je Azarenka u destom servirala za izjednačenje. Imala je Krunićeva dobru priliku da dođe do brejk prilike pri 15:30, ali je promašila skraćenu dijagonalu, da bi potom spasila jednu set loptu, ne i drugu, pa je Beloruskinja izjednačila - 4:6.

Prvi set - 6:4

Krunićeva nije dobro počela meč. Verovatno pod uticajem atmosfere na stadionu "Artur Eš", naša igračica je dva puta izgubila servis u prva tri gema, osvojivši samo dva od početnih 14 poena, za 0:3. Ipak, u narednom gemu uspeva da podigne igru, stigne do brejk prilike, posle koje joj Azarenka dvostrukom servis greškom vraća jedan oduzet servis, da bi potom mlada Srpkinja bez izgubljenog poena osvojila drugi vezani gem i pokazala da se vraća u prvi set (2:3).

Viktorija Azarenka u meču osmine finala US Opena protiv Aleksandre Krunić
Viktorija Azarenka u meču osmine finala US Opena protiv Aleksandre Krunić / Izvor: Tanjug

Nije bilo brejkova u naredna dva gema, a onda je Krunićeva izvanredno odigrala na servis gem Beloruskinje u kojoj joj nije dozvolila da osvoji nijedan poen i tako uspela da vrati i drugi brejk zaostatka i potpuno se vrati u meč - 4:4. Krunićeva spašava brejk priliku u devetom gemu i uspeva da stigne do potpunog preokreta, a potom i do tri set lopte na servis Azarenke koje, nažalost, nije iskoristila, ali jeste četvrtu i trećim vezanim gemom stigla do vođstva u setovima - 6:4.