30.06.2014. 14:42
Ana Ivanović
Ana Ivanović / Izvor: Beta/AP
Srpska teniserka eliminisana je sa trećeg gren slema sezone.

Ana Ivanović poražena je od Sabine Lisicki u trećem kolu Vimbldona sa 2:1 (6:4, 3:6, 6:1) posle skoro dva sata igre. Duel Nemice i Srpkinje prekinut je u subotu zbog mraka pri rezultatu 6:4, 1:1 za prošlogodišnju finalistkinju Otvorenog prvenstva Engleske. Ana se mnogo bolje snašla u nastavku, povela sa 5:2 u drugom setu, ali je kiša prekinula meč. Susret je nastavljen posle sat vremena prekida, a naša teniserka je osvojila svoj servis gem i tako izjednačila na 1:1 u setovima. Međutim, iako je Ana bila u "zaletu", Nemica ju je "samlela" u trećem periodu igre sa 6:1 i tako nastavila svoj pohod u glavnom gradu Engleske.

3. set:

Posle lako dobijenog drugog seta, sve je ponovo krenulo nizbrdo za Anu. Posle samo 15 minuta igre Lisicki je povela sa 3:0. Ivanovićeva je doživela strahovit pad trećem periodu igre, što je iskoristila raspoložena Sabina, koja je posle 25 minuta došla u priliku da servira za plasman u četvrto kolo. Srpska teniserka se posle izgubljenog drugog brejka, potpuno predala, pa je Nemica bez izgubljenog poena osvojila sedmi gem i okončala susret u svoju korist.

Sabina Lisicki
Sabina Lisicki / Izvor: Beta/AP

2. set:

Ivanovićeva je spasila brejk loptu u prvom gemu nastavka i odmah zatim oduzela servis Nemici za 3:1. Lisicki je odgovorila istom merom, ali je Ana bila koncentrisana i ponovo načinila brejk za 4:2. Srpkinja je potvrdila brejk, povela sa 5:2, a kiša je ponovo prekinula meč u osmom gemu pri rezultatu 40:40 na servis Sabine Lisicki. Meč je nastavljen posle sat vremena pauze, a Ana je bez izgubljenog poena osvojila servis gem i tako izjednačila na 1:1 posle 43 minuta igre.