VIMBLDON: Đoković siguran protiv Simona i povrede!

27.06.2014. 14:30 23:01
Novak Đoković na meču protiv Žila Simona u trećem kolu Vimbldona
Novak Đoković na meču protiv Žila Simona u trećem kolu Vimbldona / Izvor: Tanjug
Naš teniser povredio levo rame u šestom gemu trećeg seta, ali je posle ukazane pomoći nastavio meč i trijumfovao maksimalnim rezultatom. U osmini finala protivnik još jedan Francuz, Žo-Vilfred Conga.

Najbolji srpski teniser Novak Đoković savladao je  Francuza Žila Simona 3:0 (6:4, 6:2, 6:4) u trećem kolu Vimbldona i na taj način obezbedio plasman u osminu finala Otvorenog prvenstva Engleske.

Đoković je protiv 44. tenisera sveta stigao sigurnom igrom na koju je francuski teniser tek povremeno imao odgovor. Ključ Đokovićeve pobede u velikoj meri leži u njegovoj agresivnoj igri sa mnogo izlazaka na mrežu (osvojio 17 poena od 36 poena na mreži), kojoj defanzivna taktika Simona ovog puta nije mogla da parira.

Đoković je sredinom trećeg dela igre, pri rezultatu 2:0 u setovima i 3:2 u gemovima nezgodno pao, povredivši levo rame i uz bolnu grimasu bio prinuđen da zatraži medicinski tajm-aut. Ipak, posle ukazane pomoći, naš as se oporavio i nastavio meč, a potom priveo meč kraju iskoristivši brejk loptu u desetom gemu za konačan trijumf.

Povreda ramena Novaka Đoković na meču protiv Žila Simona u trećem kolu Vimbldona / Izvor: Tanjug

Ovo je sedma pobeda Đokovića nad Simonom u osam do sada odigranih susreta, a zanimljivo je da su sve dosadašnje mečeve igrali na tvrdoj podlozi kao i to da pre ovog vimbldonskog susreta nikada nisu igrali na jednom gren slemu.

Đoković će u osmini finala igrati protiv još jednog Francuza, 14. nosioca Žoa-Vilfreda Conge.

Tok meča:

1. set

Oba tenisera počela su vrlo sigurno meč, u prvih pet gemova nije bilo ni naznaka brejka, a prvi je do prilike da oduzme servis protivniku stigao naš teniser, u čemu je uspeo, iskoristio drugu brejk loptu i poveo sa 4:2. Ipak, umesto da iskoristi prednost, prvi nosliac je odmah dozvolio protivniku da uzvrati, pa se ušlo u neizvesnu završnicu seta.

Žil Simon na meču protiv Novaka Đokovića u trećem kolu Vimbldona
Žil Simon na meču protiv Novaka Đokovića u trećem kolu Vimbldona / Izvor: Tanjug

Ipak, pri rezultatu 5:4 za Đokovića, Simon je servirao za prvi set, a Đoković je iskoristio pritisak i prvu set loptu i stigao do vođstva u setovima, posle 47 minuta igre - 6:4.

2. set

I dugi set počeo je na sličan način. Nije bilo brejka u prva tri brejka, da bi Đoković započeo seriju od tri gema koje su obeležili brejkovi. Najpre je po treći put u meču oduzeo servis Simonu iskoritivši prvu ukazanu šansu, da bi potom praktično predao svoj servis gem Francuzu, bez izgubljenog poena, sa tri velike greške za 3:2.

Ipak, od tog momenta samo se Đoković nalazio na terenu, napravio je još dva vezana brejka, a svoj naredni servis sigurno sačuvao i tako stigao do velike prednosti od dva seta - 6:2.

Boris Beker na meču Novaka Đokovića protiv Žila Simona u trećem kolu Vimbldona
Boris Beker na meču Novaka Đokovića protiv Žila Simona u trećem kolu Vimbldona / Izvor: Tanjug

3. set

Slab početak našeg tenisera u trećem setu. Simon je već na startu imao dve brejk lopte, od kojih je iskoritio drugu i stigao do prednosti koju je čuvao do četvrtog gema, kada je Đoković uzvratio i stigao do izjednačenja od 2:2, a zatim i preokreta, uz nešto više muke i spašene brejk lopte.

U šestom gemu servirao je Simon, a pri rezultatu 40:30 za Francuza, naš teniser se okliznuo nezgodno pao i uhvatio se za levo rame i uz bolnu grimasu na licu zatražio medicinsku pomoć. Ipak, Đoković je nastavio meč, ali je Simon osvojio nedovršeni šesti gem, da bi i naš teniser sigurno osvojio naredni, bez vidljivih posledica od povrede (4:3).

Osmi gem doneo je dve prilike drugom teniseru sveta da uvede meč u mirnu završnicu, ali je Simon vezao četiri poena i stigao do izjednačenja (4:4). Međutim, Đoković sigurno koristi naredni servis gem i stiže na korak do pobede, do koje je i došao iskoristivši prvu brejk i meč loptu u desetom gemu loptu i na taj način obezbedio plasman u osminu finala Vimbldona - 6:4.