
OKSFORDSKI NAUČNIK OBJAŠNJAVA: Ako se alarmom prisiljavamo na buđenje, to će loše uticati na naše ZDRAVLJE
Ovaj psiholog ispitivao je vidove oblike moderne torture i otkrio da je buđenje i odlazak na posao pre 10 sati ujutro jedan od najuobičajenijih.

REKORDNA GODINA: Državljani ove zemlje oborili rekord u poseti Srbije
On je objasnio da svako ima svoj telesni sat koji je već ''programiran'' i ne može da se promeni. Dakle, ako prisiljavamo sebe da se svakoga dana probudimo pre nego što su naši organi, a pre svega mozak, spremni na to, onda se borimo sa prirodnim satom i to može imati dosta odloženih efekata na naše zdravlje.
Naučnik tvrdi da je nedostatak spavanja globalni problem i da na njega treba ukazati pre nego što postane ozbiljna opasnost po zdravlje. Objašnjava da buđenje pre 10 sati može izazvati poremećaje sna i tako dovesti do emotivnog i telesnog stresa.

Svoju teoriju testirao je i u jednoj britanskoj školi gde je početak časova pomeren sa 8.30 na 10.00 sati. Posle određenog vremena u ovoj školi popravljeno je prisustvo đaka na časovima kao i njihova produktivnost, a to se odrazilo i na njihove ocene.

NEĆETE VEROVATI na šta ULTRABOGATI najviše troše, a to nije ŠOPING
Britanski naučnik zaključuje da kada bismo slušali naš telesni sat i budili se prirodno, a ne uz pomoć alarma, to bi bilo mnogo produktivnije i svi bismo bili srećniji
Pročitajte i:

SAJAMSKI POPUST OD 100€ PO REZERVACIJI ZA EGZOTIČNE DESTINACIJE!

Japanska Honda ODLAZI iz Britanije, veliki UDARAC, otkaz za 3.600 radnika je "STRAŠNA ODLUKA"

"Dunav osiguranje" ostvarilo rast od 54 odsto u oblasti životnih osiguranja

ŠIPTARI OTIMAJU, SRBIJA PLAĆA Beograd će otplaćivati dugove Kosova do 2041. godine
