fbpx
Skip to main content
Boban Janković

"POSAO ZA STOTINE MIONIČANA" Proširenje kapaciteta i nova radna mesta u Auto-Kabelu

Foto: Opština Mionica
"Auto-Kabel", u kom radi 300 Mioničana, proširiće proizvodne pogone i zaposliti još 300 žitelja Mionice

O unapređenju i proširenju proizvodnje razgovarali su predsednik opštine Mionica Boban Janković i generalni direktor firme "Auto-Kabel" DOO Mionica Branislav Bugarski. Na sastanku održanom u Kabinetu predsednika opštine precizirano je da će nova investicija u pogone, koja će unaprediti Mionicu, biti završena u naredne tri godine.

BISER ZAPADNE SRBIJE - MIONICA: Prošetajte varošicom koju krase priroda, lepota, bogata istorija i kultura (FOTO/VIDEO)

BISER ZAPADNE SRBIJE - MIONICA: Prošetajte varošicom koju krase priroda, lepota, bogata istorija i kultura (FOTO/VIDEO)

UNAPREĐENJE RAZVOJA OPŠTINE MIONICA: Janković istakao značaj saradnje sa Vladom Srbije koja je prepoznala mioničke potencijale

UNAPREĐENJE RAZVOJA OPŠTINE MIONICA: Janković istakao značaj saradnje sa Vladom Srbije koja je prepoznala mioničke potencijale

TRADICIJA I TOLERANCIJA U MIONICI! Janković: Naše društvo neguje svoje kulturno nasleđe (FOTO)

TRADICIJA I TOLERANCIJA U MIONICI! Janković: Naše društvo neguje svoje kulturno nasleđe (FOTO)

- Za opštinu Mionica je jako važna efikasna privreda koja doprinosi blagostanju svih Mioničana i podizanju njihovog životnog standarda. Ovo su odlične vesti za naš napredak, a proširenje ove fabrike će dodatno smanjiti nezaposlenost, povećati prosečnu zaradu i doprineti dinamičnom razvoju Mionice. Svim firmama koje ovde posluju, opština Mionica pruža bezrezervnu podršku kako bi ostvarile što brži razvoj, unapredile svoje poslovanje, postigle veću produktivnost i ekonomičnost. U prilog ovome ide  naša plodonosna saradnja sa kompanijom "Auto-Kabel" uz koju smo od samog početka njihovog poslovanja u Srbiji - rekao je Janković.

Firma "Auto-Kabel" se bavi proizvodnjom elektroprovodnika za potrebe auto- industrije , a u Mionici posluje od januara 2019. Godine, dok trenutno broji oko 300 radnika. U skladu sa „Programom i planom razvoja  "Auto-Kabel" DOO Mionica do  2033. Godine“ planirano je da se u naredne tri godine duplira broj zaposlenih.

Nezaposlenost na teritoriji opštine Mionica je u stalnom padu, dok broj zaposlenih u poslednjih deset godina, od 2010. Godine je značajno povećan. Najveći skok registrovanog broja zaposlenih zabeležen je u periodu od 2016. Do 2018. Godine kada je broj zaposlenih povećan za skoro 800 lica (sa 2.658 zaposlenih na 3.421 zaposleno lice). 

Vremenska prognoza
Clear sky
29 Beograd