27.04.2014. 22:01
Košarkaši Cibone i Cedevite
Košarkaši Cibone i Cedevite / Izvor: Foto: MN Press
Ekipa Slavena Rimca podigla je pehar namenjen šampionu regionalnog takmičenja.

Košarkaši Cibone osvojili su trofej ABA lige posle trijumfa nad Cedevitom u Kombank Areni rezultatom 72:59 (18:13, 16:12, 16:13, 21:20).

Osim vođstva na startu utakmice 8:4 Cedevita nije napravila ništa značajnije u ovom meču. Serijom 10-0 u kojoj su učestvovali Blesingejm i Šarić Cibona je otišla na prvu pauzu sa prednošću od četiri poena.

Drugi deo igre je doneo Ciboni još osetniju razliku, a raspoložen je bio Planinić koji je trojkama punio koš protivnika. Poluvreme je završeno rezultatom 34:26 za „cibose“.

Nemoćna Cedevita nastavila je sa očajnim šutem i u trećoj četvrtini, gde je imala tričavih 25 posto ubačenih šuteva. Raspoloženi Šarić je dominirao pod koševima i prednjačio u broju postignutih poena. Jasmin Repeša je uzalud pokušavao tajm-autima da prekine crnu seriju svojih igrača, ali po svemu sudeći ovo nije bio njihov dan.

Davor Kus je u poslednjem periodu trojkom u zadnjoj sekundi napada četiri minuta pre kraja stavio tačku na pobedu Cibone 63:47. Do isteka regularnih 40 minuta slika se nije menjala, konačan rezultat postavio je Rozić sa linije slobodnih bacanja 72:59.

Igrač utakmice i najbolji pojedinac finalnog turnira bio je Dario Šarić koji je na ovom susretu imao fenomenalan učinak od 23 poena, 11 skokova, četiri asistencije i čak pet blokada. Rozić je postigao 13, Blesingejm 12.

Kod Cedevite jedini igrači sa dvocifrenim učinkom su bili Zubčić sa 13 i Suton sa 10.