15.04.2015. 20:54 23:34
Radost Nikole Milutinova i Vanje Marinkovića
Radost Nikole Milutinova i Vanje Marinkovića / Izvor: MN Press
Treći meč na programu je u subotu.

Jaka Blažič i Nikola Milutinov ponovo su bili u glavnoj ulozi. Slovenački bek krenuo je na ulaz u poslednjem napadu sa ciljem da obezbedi pobedu Crvenoj zvezdi, centar crno-belih ga je sačekao i atraktivno blokirao – Partizan je izjednačio na 1:1 pobedom rezultatom 70:68 (22:17, 20:18, 16:13, 12:20)! Ko će prvi napraviti evroligaški dvokorak biće jasno možda već za vikend, kada će „Pionir“ biti obojen u crno-belo na trećoj i četvrtoj utakmici polufinalne serije plej-ofa ABA lige.

Partizan je zasluženo pobedio. Diktirao je tim Duška Vujoševića ritam od sredine prve deonice, konce je strpljivo vukao tihi junak Milenko Tepić koji je već u prvoj deonici sakupio sedam poena, dok je čovek odluke bio Milutinov, koji je na sopstvenu odgovornost zaigrao sa povredom oka.

Crno-beli su potpuno zaustavili Bobana Marjanovića, a  bez učinka najboljeg igrača Evrolige Zvezda je bila u munusu od 15 poena u 28. minutu (43:58). Crno-beli su ofanzivnim skokom uništili Zvezdino samopouzdanje, ali je domaćin ipak pokazao zašto je bio ubedljivo najbolji tim regularnog dela ABA lige.

Tuga Majka Cirbesa i Ćarlsa Dženkinsa
Tuga Majka Cirbesa i Ćarlsa Dženkinsa / Izvor: MN Press

Ponos crveno-belih Amerikanaca Markusa Vilijamsa I Čarlsa Dženkinsa nije dozvolio kapitulaciju bez otpora. Domaćin je stigao na korak do velikog preokreta, ali se Blažič u poslednjem napadu zaleteo i promašio pobedu koja bi donela ogromnih 2:0 za Zvezdu.

Drama se nastavlja, u subotu uveče „Zvezde Granda“ I „Pinkove zvezde“ neće biti ubedljivo najgledaniji TV program u Srbiji.

CRVENA ZVEZDA: Vilijams 15 (3/10 za dva), Rebić, Dangubić 5, Mitrović 4, Lazić, Blažič 5 (1/7 za dva), Kalinić 8 (5sk), Marjanović 2 (8sk), Tejić, Dženkins 19, Jović 4, Cirbes 6.

PARTIZAN: Akojon 13, Pavlović 11 (4sk), Tepić 10, Murić 8 (7sk), Marinković, Dalo, Milutinov 8 (6sk, 4as), Milosavljević 6, Mačvan 14 (17sk), Đumić, Andrić, Bezbradica.

Dešavanja iz „Pionira“ pratili ste uživo na SrbijaDanas.com.

4/4

Konačno je poentirao Blažič, 50:58. Razigrao se i Vilijams, Vujošević minutom odmora prekida Zvezdin nalet, 52:58.

Milutinov povećava prednost crno-belih, ali odgovara Vilijams iz nemoguće pozicije, 54:60 - 33. minut.

Sredinom poslednje deonice prve poene postigao je Marjanović! Verovali ili ne, 58:62. Vilijam je u elemntu, nova trojka američkog pleja. Zvezda diše za vrat Partizanu, ali je stvari u svoje ruke preuzeo Akojon. Prodor, pa trojka i crno-beli imaju 61:67 - 36. minut!

Dženkins je samo jednom bio precizan sa penala, a onda je Milosavljević majstorskim potezom poentirao, 62:69. Dženkins opet "polovično" pogađa slobodno bacanja. Posle greške Akojona, trojka Dženkinsa, 66:69.

Dženkins igra sam, 6:0 serija Zvezde, 68:69. Amerikanac je poentirao, pošto je prethodno svirana obostrana lična greška Pavloviću i Laziću ispod koša Zvezde kada je lopta bila na drugoj strani terena.

Greška Tepića, Zvezda je imala polukontru, Blažič je krenuo sam ka košu, a, zanimljivo, sačekao ga je Milutinov  i blokirao Slovenca na ulazu!!! 68:70 - KRAJ!

Košrkaši Partizana proslavljaju pobedu nad Zvezdom
Košrkaši Partizana proslavljaju pobedu nad Zvezdom / Izvor: MN Press

3/4

Akojon - trojka, Partizan ima plus 10 - 35:45. Mačvan iz kontranapada utišava crveno-beli "Pionir". Tajm-aut Radonjić, 35:47, 22. minut.

Zvezda ne može da se sastavi u napadu, Murić kažnjava domaćina, 35:49. Domaćin bez poena za dva i po minuta nastavka. Konačno je kalinić prekinuo maler i pogodio trojku, 38:49, 23. minut.

Zakuvalo se! Jaka Blažič je krenuo na zakucavanje, a Milan Mačvan ga je gurnuo sa dve ruke. Namerna lična greška, ali bez reakcija sa strane. Dobro je što je tako...

Blažič je promašio oba slobodna bacanja. Očigledno je da je dekoncentrisan posle dešavanja u prvoj utakmici kada je povredio Nikolu Milutinova (0/5 za dva, 0/2 za jedan).

Majstorija Pavlovića, poeni posle "rolinga" i još jednog ofanzivnog skoka, 41:53 u 27. minutu. Dženkins održava crveno-bele u životu, 43:53.

Početničke greške domaćina u napadu, posle trojek Mačvana Partizan se odlepio na maksimalnih plus 15, 43:58 u 28. minutu.

Zvezdini Amerikanci održavaju domaćina u životu, posle trojke Vilijamsa rezultat je 48:58 uoči poslednje deonice.

2/4

Prve poene u drugom kvartalu postigao je plej Zvezde Stefan Jović, a onda je Milosavljević "zverski" zakucao, 19:24. Murić poveća prednost crno-belih, 19:26.

Neraspoloženog Marjkanovića odlično je zamenio Majk Cirbes. Nemac je poentirao u dva napada, istopio se Partizanov plus, 23:26. Posle ulaza Dangubića, trener crno-belih Duško Vujošević tražio je tajm-aut, 25:26 u 15. minutu.

Zvezda je opet povela posle ofanzivnog skoka MItrovića, ali je na drugoj strani raspoložen Tepić, 27:28 - 16. minut. Neprimetni Akojon postigao je prve poene i to trojku. Dženkins je, konačno, posle ulaza ispravio seriju grešaka domaćina u napadu. Mačvan je povećao prednost Partizana na 33:29.

Crveno-beli su konfuzni u napadu, posle greške Dženkinsa, Akojon je položio iz kontranapada  loptu u koš, 29:35 u 19. minutu. Tajm-aut Dejan Radonjić.

Crno-beli ne staju, Murić je poentirao za maksimalnih plus osam, 29:37. Vilijams je postigao trojku, Mačvan odgovorio, a Dangubić nastavio seriju "bombi", 35:40 u 20. minutu.

Murić je bio brži od sirene, 35:42 - poluvreme!

1/4

Posle dva minuta nerešeno 5:5. Blažič je pogodio trojku, Pavlović je uzvratio dvojkom. Mitrović je povećao prednost domaćina posle ofanzivnog skoka, a Pavlović je trojkom iznivelisao rezultat.

Prvo vođstvo crno-belih posle trojke Tepića, 7:8. Međutim, Vilijams je pogodio za 9:8, peti minut.  Crno-beli su u seriji 6:0. Milosavljević je pogodio dugu dvojku, a onda je Tepić vezao četiri poena (ukupno sedam), 9:14 u sedmom minutu.

Tim Duška Vujoševića stigao je do serije 10:0, četiri poena u nizu postigao je i Milutinov, 9:18. Dženkins je sa linije penala prekinuo seriju gostiju, 10:18. Amerikanac je dodao još dva poena  pogodivši dva slobodna bacanja.

Milutinov je motivisan posle povrede u prvoj utakmici, poluhorog za 12:20. Kalinić je "zatvorio" prvu deonicu trojkom uz zvuk sirene, 17:22.