ABA LIGA: Borbeni Metalac preokretom do trijumfa u Laktašima

02.02.2015. 22:41
Detalj sa meča 20. kola ABA lige između Igokee i Metalca
Detalj sa meča 20. kola ABA lige između Igokee i Metalca / Izvor: Foto: abaliga.com/Igokea/Nenad Vuruna
Valjevčani su u drugom periodu imali dvocifreni zaostatak, ali su u nastavku uspeli da preokrenu rezultat i slave deveti trijumf u sezoni.

Košarkaši Metalca savladali su u gostima ekipu Igokee rezultatom 75: 72 (15:25, 23:16, 17:20, 20:11), u poslednjem meču 20. kola ABA lige.

Domaći sastav je odlično počeo meč, početkom druge četvrtine imao prednost od deset poena (25:15), ali su Valjevčani do kraja prvog poluvremena uspeli da smanje zaostatak na tri poena. Aleksandrovčani su na samom startu nastavka, za samo dva minuta napravili seriju 8-0 i ponovo stigli do osetnije prednosti, ali je Metalac vrlo brzo odgovorio serijom 10-1, posle čega se do kraja meča igralo u potpunom egalu.

Ipak, u završnici utakmice u Laktašima, valjevski klub se bolje snašao i stigao do vrednog trijumfa,

Najbolji u redovima pobedničke ekipe bio je Nikola Malešević sa 19 poena, pet skokova i četiri "krađe", dok je odličan bio i Nikola Jevtović sa 16 koševa, sedam uhvaćenih lopti i tri blokade. Kod domaćina, najbolji je bio Dušan Katnić sa 17 poena, dok je Kanađin Heslip dodao 14 koševa.