ABA LIGA: Partizan ne popušta i spreman ide na megdan Ciboni

09.02.2015. 19:32
Edo Murić
Edo Murić / Izvor: MN Press
Crno-beli u 21. kolu savladali Levski 94:66 (22:22, 24:17, 22:19, 26:8).

Košarkaši Partizana ostvarili su i 14. pobedu u ABA ligi, a osmu uzastopno. Crno-beli su u 21. kolu u "Pioniru" pred 6.000 gledalaca savladali Levski 94:66 (22:22, 24:17, 22:19, 26:8). Ovo je važna pobeda pred meč narednog kola kada Partizan u Zagrebu igra protiv šampiona regionalnog takmičenja Cibone.

Počelo je otvorenom igrom sa obe strane. Bugarski tim je na početku pokazao da nije zalutao u ABA ligu. Zahvaljujući trojkama Videnova gosti su u sedmom minutu vodili 20:14, što je nateralo Duška Vujoševića da zatraži tajm aut. Zahvaljujući Muriću, Marinkoviću i Dalou crno-beli su izjednačili na 22:22 što je bio i konačan rezultat u prvoj četvrtini.

U prvih šest minuta nastavka Partizan je preuzeo inicijativu, napravio seriju 16:7 i poveo 38:29. Do kraja utakmice je prednost domaćih samo rasla i nije se nijednog momenta postavljalo pitanje pobednika.

Najbolji u pobedničkom timu je bio Edo Murić sa 15 poena, Marinković je postigao 13, Pavlović i Milutinov 12. U bugarskom timu je najraspoloženiji bio Videnov sa 25 poena, Ivanov je postigao 14, Angelov jedan manje, a svi ostali su bili daleko slabiji.

Igokea – Olimpija 83:77

TABELA: Crvena zvezda 20-1, Budućnost 16-5, Cedevita 15-6, Partizan 14-7, Krka 11-10, Olimpija 11-10, Zadar 10-11, Solnok 10-11, Metalac 10-11, Cibona 9-12, Mega Leks 8-13, Igokea 6-15, MZT 6-15, Levski 1-20.