ABA LIGA: Sjajan početak nedelje, pobede u oba srpsko-hrvatska duela!

12.10.2015. 23:22
Detalj sa meča ABA lige između Metalca i Cibone
Detalj sa meča ABA lige između Metalca i Cibone / Izvor: Foto: abaliga.com/Metalac Farmakom/Foto Studio Art/Predrag Nikolić & Aleksandar Avramović
Mega Leks slavio na teškom gostovanju u dvorani "Krešimir Ćosić", Metalac povratkom Đokića počinje da izlazi iz krize...

Srpski timovi u ABA ligi imali su veoma dobro veče u ponedeljak, pošto su pobede u oba srpsko-hrvatska duela zabeležili Mega Leks i Metalac.

Mega Leks je izborio veoma važan trijumf "na strani", u duelu sa Zadrom (81:76). Tim Dejana Milojevića vodio je tokom većeg dela prvog poluvremena, ali je domaćin uspeo da održi egal rezultat sve do završnog perioda kada je serijom 9-0 pet minuta pre kraja uspeo da prelomi rezultat u svoju korist i stigne do trećeg trijumfa u ligi.

Najefikasniji u redovima pobedničkog tima bio je francuski internacionalac TImote Luvavu-Kabo sa 18 koševa, dok je Ognjen Jaramaz zabeležio 13. Na drugoj strani, izvanrednu ali ne i dovoljno dobru partiju pružio je Glen Kauzi sa čak 23 koša, četiri asistencije i tri ukradene lopte.

Košarkaši Mega Leksa slave pobedu u Zadru
Košarkaši Mega Leksa slave pobedu u Zadru / Izvor: Foto: abaliga.com/KK Zadar/Zvonko Kucelin

Metalac je konačno zabeležio trijumf i prekinuo seriju od tri poraza. Povratkom na klupu Vladimira Đokića koji je odlučio da se vrati u redove valjevskog abaligaša i odmah upisao pobedu. Domaćin je slavio protiv Cibone rezultatom 77:61, a ubedljiv poraz gostiju stigao je kao posledica igranja sa samo osam igrača u rotaciji, a "cibosi" su u Valjevo doputovali sa samo deset košarkaša.

Najbolji u redovima domaćina bio je Đorđe Majstorović sa 16 poena, Nikola Malešević zabeležio je 11 (5sk, 3as). Kod gostiju je Ante Žižić jedini bio na visini zadatka, upisavši "dabl-dabl" sa 12 poena i deset skokova.

Metalac je zabeležio drugi trijumf u ligi, dok je Cibona ostala na samo jednom iz pet mečeva.

Partizan – Sutjeska (21)

TABELA: Crvena zvezda 4-1, Budućnost 4-1, Cedevita 4-1, Olimpija 3-2, Mega Leks 3-2, Igokea 3-1, Metalac 2-3, Tajfun 2-3, Krka 2-3, Sutjeska 2-2, Zadar 1-4, Cibona 1-4, MZT 1-3, Partizan 1-3.