ABA: Šampionska agresivnost i Andrićeve trojke digle Partizan iz pepela!

25.10.2014. 18:57 21:09
Mihajlo Andrić
Mihajlo Andrić / Izvor: MN Press
Ekipa crno-belih ostvarila je drugi trijumf u regionalnom takmičenju, savladavši Metalac sa 84:79 (12:23, 22:22, 25:12, 25:20).

Košarkaši Partizana pobedili su u "Pioniru" valjevski Metalac sa 84:79 (12:23, 22:22, 25:12, 25:20), u utakmici 5. kola ABA lige. Crno-beli su ovim trijumfom prekinuli niz od pet vezanih poraza u svim takmičenjima. Posle izuzetno lošeg starta i minusa od čak 16 poena, izabranici Duleta Vujoševića zaigrali su dosta bolje u drugom poluvremenu, kako u odbrani, tako i u napadu i tako slomili otpor nimalo naivnih pulena Vlade Đokića.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Mihajlo Andrić sa 18 poena (5/9 za tri), poen manje postigao je Nikola Milutinov, koji je bio nepromašiv iz igre (6/6 za dva, 5/5 za jedan). Dvocifren učinak imali Luka Bogdanović (14), Ðorđe Gagić (13) i Edo Murić (11). U Metalcu, Kutlešić je ubacio 12, Bakić 11 (4as), dok su Majstorović i Ljubičić zabeležili po 10.

Nikola Milutinov
Nikola Milutinov / Izvor: MN Press

Košarkaši Partizana naredni meč odigraće 29. oktobra, kada u trećem kolu E grupe Evrokupa gostuju ekipi Hapoela iz Jerusalima.

Tekstualni prenos mogli ste da pratite na Srbijadanas.com.

4. četvrtina - 25:20.

Fejd-avej Luke Bogdanovića donosi najveću prednost domaćoj ekipi na ovom susretu (73:65). Murić sa linije penala svojim 10. poenom donosi +8 na 3:14 do kraja. Zonski presing Valjevčana, sjajno je rešio Milutinovi zakucavanjem za 78:71. Andrić trojkom preko ruke povećava na 82:73, ali je Otašević uzvratio istom merom. Dalo je poenima sa penala na manje od minut do kraja, potvrdio pobedu crno-belih, koji su tako upisali drugi trijumf u regionalnom takmičenju.

3. četvrtina - 25:12.

Mnogo bolje zaigrali su crno-beli u drugom poluvremenu, a Milutinović na pet minuta do kraja, posle ukradene lopte poravnava na 49:49. Trojkom Mihajla Andrića, Partizan je preokrenuo je 54:51, što je primoralo trenera Metalca, Đokića da zatraži minut pauze. Kutlešić drugom trojkom na meču donosi +1 za svoju ekipu, ali Mihajlo Andrić na drugoj strani pogađa preko čuvara i uzvraća istom merom, 59:57.

2. četvrtina - 22:22.

Veoma brzo su gosti došli do prednosti od 16 poena (18:34), a crno-beli nisu imali rešenja za pik en rol koji su igrali Valjevčani. Tek drugu trojku za ekipu Partizana Andrić pogađa na dva minuta kraja i smanjuje na 42:30, da bi odmah zatim posle ukradene lopte Luka Bogdanović smanjio na -10. Ipak, Kutlešić trojkom iz kornera postavlja konačnih 45:34 posle 20 minuta igre.

1. četvrtina 12:23.

Start utakmice je pripao gostima iz Valjeva, koji su preko Todorovića poveli sa 5:0. Prve poene za crno-bele sa linije penala postiže Đorđe Gagić, koji je tako smanjio na 2:5. Posle poena Milutinova, koji je smanjio na 11:6, čak dva minuta nismo videli poene na obe strane, pa je trener gostiju Đokić tražio 60 sekundi odmora. Metalac je znalački čuvao prednost do kraja prvog perioda, imao je Partizan šansu da uhvati priključak pri rezultatu 12:19, ali je Majstorović majstorski izblokirao Andrića, da bi na drugoj strani isti igrač posle faula Milutinova, povećava na 23:12.