Arsovićeva sudila na turniru "Medija hitac", srebro našoj novinarki! (FOTO)

03.12.2014. 22:13
Pobednici turnira medijskih radnika "Medija hitac 2014"
Pobednici turnira medijskih radnika "Medija hitac 2014" / Izvor: Srbija Danas
Naša prva sportistkinja sa vizom za Rio bila je jedan od domaćina streljačkog turnira medijskih radnika održanom na strelištu na Novom Beogradu. Na ovom takmičenju učestvovala je i redakcija portala Srbija Danas, a naša koleginica Nevenka Šmakić zauzela je drugo mesto u ženskoj konkurenciji.

U prostorijama Streljačkog kluba Novi Beograd Ušće u sredu je održano takmičenje medijskih radnika "Medija hitac 2014", na kojem je učestvovala i redakcija portala SrbijaDanas.com.

Izuzetno lepo takmičenje medijskih radnika beogradskih redakcija održano je u organizaciji Streljačkog saveza Beograda, u sklopu promocije 39. Internacionalnog prvenstva Beograda koje će od 12. do 14. decembra okupiti oko 250 takmičara, od kojih blizu 150 inostranih. Takmičenje je održano u disciplini vazdušna puška (10 dijabola), a trofej najboljeg u ekipnom plasmanu osvojila je ekipa TV mreže Sportnetwork, dok je drugi bio Sportski žurnal. Treće mesto zauzela je redakcija Večernjih novosti, četvrti je bio Radio S, dok je naš portal zauzeo peto mesto.

Ekipa strelaca portala Srbija Danas
Ekipa strelaca portala Srbija Danas / Izvor: Srbija Danas

U pojedinačnoj konkurenciji neprikosnoven je bio urednik Žurnala Dragoslav Višnjić, dok su drugu i treću poziciju zauzeli članovi ekipe Sportnetwork, Željko Karadžić i Pavle Ilić.

Među damama trofej najbolje osvojila je Slađana Nikolić iz agencije NMT, dok se novinarka naše redakcije Nevenka Šmakić okitila srebrnom medaljom. Treće mesto zauzela je novinarka Žurnala Jelena Medić.

Ulogu sudije na ovom turniru preuzela je naša prva olimpijka sa vizom za Rio 2016. godine, strelkinja Partizana Andrea Arsović.

- Ovo je bilo sjajno takmičenje, drago mi je što su novinari na svojoj koži osetili kakav je naš sport i koliko je zahtevan. Nadam se da će nas ubuduće manje kritikovati ako ne postignemo uvek dobre rezultate – našalila se Andrea Arsović.

Učesnici streljačkog turnira medijskih radnika "Medija hitac 2014"
Učesnici streljačkog turnira medijskih radnika "Medija hitac 2014" / Izvor: Foto: Info centar

Organizacija ovog veoma lepog takmičenja omogućena je zahvaljujući angažovanosti Streljačkog saveza Beograda ispred kojeg se takmičarima na učešću zahvalio Dragan Milisavljević, generalni seketar SSB, kao i domaćina turnira, Streljačkog kluba Novi Beograd Ušće, iz kojeg je potekla osvajačica jubilarne 100. olimpijske medalje srpskog sporta Ivana Maksimović.