ATP DOHA: Karlović posle preokreta eliminisao Novaka!

08.01.2015. 17:36
Ivo Karlović
Ivo Karlović / Izvor: Beta/AP
Najbolji teniser sveta osvojio je prvi set, ali se protivnik nije predavao, već je preokrenuo rezultat i na kraju slavio sa 2:1.

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković završio je svoje učešće na ovogodišnjem tuniru u Dohi pošto je od njega bio bolji Ivo Karlović 2:1 (7:6, 6:7, 4:6).

Već na samom startu susreta, Đoković je bio suočen sa brejk loptama ali je ipak uspeo da sačuva svoj servis. Posle toga, igralo se gem za gem bez puno uzbuđenja pa je bilo jasno da će pobednika prvog seta odlučiti taj-brejk. U doigravanju Novak je bio silovit i slavio je sa 7:2.

U drugom setu ista priča. Svaki od tenisera sebično je čuvao svoj servis, uz tek po koju priliku za brejk. Sve je mirisalo na novi taj-brejk. Tako je i bilo, ali se ovoga puta radovao hrvatski teniser. Rulet je bio mnogo interesantniji, igralo se poen za poen, ali je Karlović uspeo da iskoristio drugu set loptu (8:6) i meč vrati na rezultatski početak.

Treći set odveo je meč u potpuno drugom pravcu. Istine, teniseri su od početka strpljivo čuvali svoj servis, ali je Ivo Karlović u sedmom gemu posle velike borbe uspeo da iskoristi brejk loptu a potom sigurnim servisom osigurao prednost 5:3. Novak je uspeo da smanji prednost ali je Karlović novim sjajnim servis gemom meč priveo kraju (6:4).

U borbi za finale Karlović će odmeriti snage sa Davidom Fererom koji je sa 2:0 savladao Brauna.