ATP DUBAI: Pospišil odlično zagrejao Noleta na startu (VIDEO)

24.02.2015. 17:34
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Profimedia
Srpski teniser ostvario je 10. pobedu u sezoni.

Najbolji svetski teniser Novak Đoković uspešno je startovao na turniru u Dubaiju, pošto je savladao Kanađanina Vaseka Pospišila sa 2:0 (6:4, 6:4) posle jednog sata i 19 minuta igre. Naredni protivnik srpskog tenisera biće Andrej Golubjev, koji je savladao kvalifikanta Martina Fabrisa sa 2:0 u setovima.

Osam gemova prvog seta nisu doneli neko specijalno uzbuđenje, pošto su oba igrača znalački čuvali svoj servis. Ipak, kad je bilo najpotrebnije, Novak je oduzeo servis Kanašaninu u devetom gemu, iskoristivši drugu brejk priliku i tako poveo sa 5:4. Potom je rutinski priveo set kraju, iskoristivši prvu set loptu.

Drugi set počeo je u znaku srpskog tenisera, koji je već u trećem gemu napravio brejk i tako poveo sa 2:1 protiv 63. igrača sveta. Ipak, Pospišil odmah odgovara i pravi ribrejk za 2:2. Izuzetno loš prvi servis Kanađanina u sedmom gemu (1/8), Novak je znalački iskoristio tu činjenicu i poveo sa 4:3. Prvi nosilac turnira u Emiratima, iskoristio je prvu meč loptu i tako ostvario prvu pobedu posle skoro mesec dana pauze.

Turnir u Dubaiju, koji se igra za ukupan nagradni fond od 2,5 miliona dolara, srpski as do sada je osvajao četiri puta, 2009, 2010, 2011. i 2013. godine.