Novak izgubio set, a onda u šestoj brzini otišao u finale!

15.11.2014. 14:34 17:09
Novak Đoković na meču protiv Keja Nišikorija
Novak Đoković na meču protiv Keja Nišikorija / Izvor: Profimedia
Srpski teniser plasirao se u finale završnog turnira u Londonu, pošto je u tri seta savladao Keja Nišikorija (6:1, 3:6, 6:0), posle 87 minuta igre.

Srpski teniser je i pored malih oscilacija i izgubljenog drugog seta, impresivno obezbedio šansu da se bori za odbranu trofeja u Londonu. Đoković je posle 87 minuta igre trijumfovao protiv Japanca Keja Nišikorija (6:1, 3:6, 6:0) i tako slavio na 31. uzastopnom susretu u dvorani. Protivnik srpskom teniseru biće pobednik duela Federer-Vavrinka, koji je zakazan za 21 čas.

Prvi set je podsećao na mečeve kroz koje je Novak "protutnjao" u grupi, a posle svega 24 minuta, na semaforu je pisalo 6:1 u korist Srbina. Međutim, neshvatljiv pad u igri našeg tenisera usledio je u drugom periodu igre. Novak je loše servirao, pravio dosta neiznuđenih grešaka, što je "probudilo" Japanca, koji je na taj način postao prvi igrač koji je posle polufinala Šangaja, oduzeo servis najboljem igraču sveta. A, onda je usledio treći deo igre i apsolutna dominacija Đokovića, koji je častio "krompirićem" svog protivnika i tako obezbedio priliku da odbrani trofej osvojen prošle godine.

Novak Đoković na meču protiv Keja Nišikorija / Izvor: Reuters

Tok meča mogli ste da pratite Srbijadanas.com:

3. set - 6:0.

Popravio je Đoković znatno prvi servis, što mu je donelo brejk odmah na startu, 3:0. Nema šta specijalno da se izdvoji u trećem setu, Nišikori je pokušavao da se trgne iz šoka, ali je delovao nemoćno kao u prvom setu. Duplom servis greškom, Japanac je poklonio drugi brejk u trećem setu, a Novak se plasirao u finale.

2. set - 3:6.

Kej Nišikori na susretu protiv Novaka Đokovića
Kej Nišikori na susretu protiv Novaka Đokovića / Izvor: Reuters

Šesti gem zaredom pripada našem teniseru, koji stiže do već trećeg brejka u ovom polufinalu. Nekarakteristično je Novak prepustio ribrejk Nišikoriju i duplom servis greškom dopustio protivniku da se "vrati" u susret, 1:1. Naredna četiri gema teniseri su realitvno lako dobili u svoju korist, pa je rezultat nerešen, 3:3.

Novak je najviše zahvaljujući lošem servisu, a i velikom broju neiznuđenih grešaka, prinuđen da prvi put na ovom turniru igra treći set. Japanac je odservirao dva asa i tako posle 35 minuta igre u drugom setu, poravnao na 1:1.

1. set - 6:1.

Relativno lako je Novak dobio prvi servis gem i poveo sa 1:0. Servis vinerom broj tri, Nišikori je poravnao na 1:1. U četvrtom gemu Đoković koristi drugu brejk priliku i posle greške Japanca na mreži, prvi put u meču stiže do dva poena prednosti, 3:1.

Početak meča veoma liči na prethodna tri duela u grupi, a Nole posle još jednog servis gema, u kom protivniku nije prepustio nijedan poen, vodi sa 4:1. Srpski teniser je impresivno, posle 23 minuta igre osvojio prvi set, a činjenica da je izgubio samo tri poena na svoj servis, govori o njegovoj dominantnoj predstavi u "O2 areni".