ATP GŠTAD: Troicki nastavlja sa pobedama

24.07.2014. 16:35 20:58
Viktor Troicki
Viktor Troicki / Izvor: Foto: MN Press
Srpski teniser zabeležio još jedan siguran trijumf posle povratka na teren i plasirao se među osam najboljih na turniru u Švajcarskoj.

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Gštadu pošto je u drugom kolu savladao Kazahstanca Andreja Golubjeva rezultatom 2:0 (6:3, 6:4).

Troicki je prilično ubedljivo stigao do prvog seta protiv 59. tenisera sveta. Već posle dvadesetak minuta stigao je do vođstva od 5:1, Golubjev je uspeo da nadoknadi jedan od dva brejka, ali je srpski "povratnik" uspeo da stigne do vođstva od 1:0.

U nastavku se igralo veoma izjednačeno, viđeno je nekoliko brejk lopti na obe strane, ali su obojica tenisera čuvala servise do same završnice, odnosno devetog gema, kada je Troicki iskoristio brejk priliku, a zatim i četvrtu meč loptu u narednom gemu, za drugu pobedu nakon jednogodišnje suspenzije i plasman među osam najboljih tenisera na turniru u Švajcarskoj.

Troicki će se za plasman u polufinale boriti sa pobednikom meča između Nemca Jana-Lenarda Štrufa i Španca Fernanda Verdaska, četvrtog nosioca. Taj meč prekinut je zbog kiše pri rezultatu 6:3, 3:6, 1:1 i biće nastavljen u petak oko podneva, dok je duel boljeg iz ovog susreta i našeg tenisera poslednji na programu istog dana.

Srpski teniser, trenutno 842. na ATP rang listi, u prvom kolu savladao je Austrijanca Dominika Tijema rezultatom 2:0.