ATP KICBIL: Ništa od završnice, Almagro prejak za Lajovića

06.08.2015. 17:44
Dusan Lajovic
Dusan Lajovic / Izvor: Profimedia
Zahvaljujući dobrim rezultatima u Austriji srpskog tenisera čeka povratak među sto najboljih tenisera sveta.

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u polufinale ATP turnira serije 250 u Kicbilu, pošto je u meču četvrtfinala poražen od Španca Nikolasa Almagra rezultatom 6:3, 6:4.

Posle pobeda nad Mihailom Južnjim i drugog nosioca Andreasa Sepija, treći reket srpskog tenisa nije uspeo da iznenadi  još jednog favorita, koji je posle 75 minuta igre slavio trijumf i izborio polufinale. I pored eliminacije u četvrtfinalu, Lajović je zaradio 45 poena koji će ga na ATP listi gotovo sigurno vratiti među prvih stotinu igrača sveta, dok je pored toga zaradio i 12.990 evra od turnirske nagrade.

Odlučujući momenti meča sa Nikolasom Almagrom desili su se u osmom, odnosno desetom gemu. Najpre je u vrlo izjednačenoj igri u prvom setu Almagro napravio brejk pri rezultatu 4:3, da bi potom Lajović imao priliku da produži uvodni set, ali nije iskorostio dve šanse za ribrejk.

Već na startu drugog seta Almagro ponovo pravi brejk, a u drugom gemu srpski teniser ponovo propušta dve prilike za ribrejk. Posle toga je iskusni Španac sigurno čuvao stečenu prednost, a poslednju pretnju Lajović je imao u desetom gemu, kada je Almagro servirao za pobedu, naš teniser stigao je do brejk prilike, ali nije uspeo da oduzme servis protivniku.

Almagro će se u polufinalu sastati sa Francuzom Pol-Anrijem Matjeom koji je bio bolji od Federika Delbonisa rezultatom 2:1.