ATP KVINS: Endi Marej je uradio nešto što nije niko pre njega (VIDEO+FOTO)

19.06.2016. 19:13
Endi Marej
Endi Marej / Izvor: Reuters
Britanac osvojio 37. trofej u karijeri.

Britanski teniser Endi Mari osvojio je danas, peti put u karijeri, turnir u Kvinsu u Londonu, pošto je u finalu pobedio devetog tenisera sveta, Kanadjanina Miloša Raonića, u tri seta, 6:7, 6:4, 6:3.

Marej je tako postao prvi teniser koji je pet puta trijumfovao u Kvinsu, gde je trofeje osvajao 2009, 2011, 2013. i 2015. godine.

Po četiri puta turnir su osvajali Džon Mekinro, Endi Rodik, Boris Beker, Lejton Hjuit i Roj Emerson.

U prvom setu igrači su osvajali svoje servise, pa je set odlučen u taj-brejku, koji je Raonić dobio rezultatom 7:5. Kanadjanin je dobro počeo drugi set, poveo je sa 3:0, ali je njegov protivnik osvojio pet uzastopnih gemova i preokrenuo. Obojica su posle toga osvojili po gem na servis, pa je drugi igrač sveta izjednačio na 1:1 u setovima.
 Mari je u trećem setu dva puta oduzeo servis Raoniću i pobedio posle dva sata i 15 minuta.

- Ovaj turnir je prepun istorije, s neverovatnom publikom. Zadovoljstvo je igrati pred Džonom Mekinroom i kada god uradite nešto bolje od tenisera kakav je on, to je neverovatan osećaj. Mnogo mi znači to što sam peti put osvojio Kvins - rekao je Mari posle meča.