ATP MAJAMI: Nole zamalo da se oklizne protiv Kližana! (VIDEO)

29.03.2015. 08:29
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Profimedia
Đoković u narednom kolu igra protiv 84. tenisera na svetu.

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u treće kolo turnira u Majamiju pobedom nad Slovakom Martinom Kližanom rezultatom 6:0, 5:7, 6:1 za nešto manje od dva časa igre. Njegov naredni protivnik biće Belgijanac Stiv Darcis, koji je sa 2:1 u setovima savladao Žila Milera.

Novak je posle samo 23 minuta igre dobio prvi set, prepustivši protivniku svega pet poena, pa se očekivalo da će to biti još jedna "biciklica" predvodnika svetskog teniskog karavana. Ipak, u drugom setu viđena je velika borba. Đoković je zahvaljujući drugom brejku u setu, imao prednost od 5:3, ali tada Kližan osvaja četiri uzastopna gema i posle iskorišćene set lopte broj tri, odvodi meč u "produžetke".

Ali, to kao da je naljutilo Novaka, koji je za 25 minuta protutnjao kroz treći set i na prvu meč loptu obezbedio prolaz dalje. Doduše, nimalo lako. Ali, odlično zagrevanje u pohodu na odbranu titule.