ATP RIM: Novak prekinuo dominaciju Španaca i posle gladijatorske borbe eliminisao Ferera!

16.05.2015. 16:43
Novak Đokovića protiv Davida Ferera
Novak Đokovića protiv Davida Ferera / Izvor: Reuters
Srpski teniser ostvario 15. pobedu u međusobnim duelima.

Najbolji svetski teniser Novak Đoković plasirao se u finale Masters turnira u Rimu, pošto je u dva seta bio bolji od osmog reketa sveta, Davida Ferera (6:4, 6:4). Novak će u finalu igrati protiv pobednika duela Rodžer Federer-Stanislas Vavrinka. Ðoković je u 20. međubobnom duelu pobedio Ferera 15. put, čak deveti u nizu, i zakazao šesto finale u Rimu. On je do trijumfa nad osmim reketom sveta došao posle sat i po vremena bez većih problema nakon što protivniku nije dopustio nijedan brejk, dok su Ðokoviću bila potrebna samo dva u oba seta. Srpski teniser će u finalu imati šansu da odbrani pehar koji je osvojio prošle godine, ali i 2008. i 2011, a ono što je posebno interesatno je da posle 13 godina u finalu Rima neće igrati teniser iz Španije. Turnir u prestonici Italije igra za ukupan nagradni fond od 3,83 miliona evra.

Jubilarni 20. susret između srpskog i španskog tenisera počeo je odlično za Đokovića. Novak je već u trećem gemu stigao do brejka, da bi sve do 10. gema, oba igrača rutinski uzimala svoje gemove. Logično, Ferer je kod rezultata 5:4 napadao Novaka svim snagama, imao čak prvu brejk šansu na 30:40, ali je Novak sjajnim servisima uspeo da preokrene i stigne do veoma bitnog prvog seta posle 46 minuta igre.

U drugom setu, igralo se u istom ritmu, a Ferer je konstantno pokušavao da stigne do žarko željenog brejka. Ponovo je imao svoju šansu u šestom gemu, kada je čak dva puta mogao da oduzme servis protivniku, ali Novak tada servira jedan as i servis viner, što mu donosi izjednačenje na 3:3. Kao što se i očekivalo, Đoković je kod rezultata 4:4, žestoko napao servis Ferera i sa nulom stigao do prelomnog brejka. U narednom servis gemu, Novak koristi drugu meč loptu i posle jednog časa i 36 minuta igre stiže do pobede od 6:4, 6:4.