10.10.2014. 12:33 14:35
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Beta/AP
Srpski teniser savladao je Davida Ferera sa 6:4, 6:2 posle 95 minuta igre.

Srpski teniser Novak Đoković savladao je Španca Davida Ferera sa 2:0 u setovima (6:4, 6:2) i tako obezbedio plasman u polufinale Masters turnira u Šangaju. Narednog protivnika Novak će dobiti posle duela Federer-Beneto.

Iako rezultat govori da je ova pobeda bila šablonska, pogotovo zbog činjenice da je svetski broj jedan pravio brejkove na startu oba seta, to uopšte nije bio slučaj. Skoro sat vremena trajao je prvi set, a poslednji 10. gem više od 12 minuta, gde je Novak jedva iščupao dve brejk prilike koje je Ferer stvorio svojim fantastičnim udarcima iz forhenda. U drugom setu, tempo je splasnuo, što je i logično posle maratonskog prvog perioda. Đoković je ponovo propustio šansu da povede sa 3:0, ali je u sedmom gemu mudrom igrom na mreži stigao do brejka i tako poveo sa 5:2. Posle toga usledio je rutinski finišing meča srpskog tenisera, koji je ovom pobedom produžio nepobedivi niz u Kini, na 28, dok je u međusobnim duelima Đoković poveo sa 13-5.

Tekstualni prenos meča mogli ste da pratite na Srbijadanas.com:

2. set - 6:2.

Kao i na startu prvog, Đoković stiže do brejka, 1:0. Treći gem je ponovo bio maratonski, a posle tri izjednačenja, Ferer smanjuje na 2:1. Oba tenisera čuvaju svoj servis, 3:2. U sedmom gemu Novak stiže do trećeg brejka u meču i sada je na korak od pobede, 5:2. Novak potom rutinski koristi drugu meč loptu i tako stiže do 28. pobede na kineskom tlu ove godine.

Novak Đoković / Izvor: Tanjug

1. set - 6:4.

Odmah na startu sa tri direktna poena, srpski teniser koristi prvu brejk šansu i dolazi do prednost od 1:0. Naredni gem Novak osvaja bez izgubljenog poena, za nešto više od 80 sekundi igre, 2:0. Imao je Đoković šansu odmah u trećem gemu da dođe do duplog brejka, ali je na mreži promašio jedan relativno lak volej, pa je u nastavku Ferer došao u prvog poena na meču.

Novak bez izgubljenog poena, sa suverenim servisom stiže do prednosti od 5:3. U gemu koji je trajao više od 12 minuta, Đoković je iskoristio četvrtu set loptu i tako posle 54 minuta poveo sa 1:0 u setovima.