ATP TORONTO: Conga dočekao osvetu protiv Đokovića!

07.08.2014. 19:16
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Tanjug
Francuski teniser je posle samo 65 minuta slavio u trećem kolu turnira u Kanadi.

Loš dan imao je najbolji svetski teniser Novak Đoković u duelu protiv svoje stare „mušterije“ Žoa-Vilfreda Conge. Francuz je u Torontu prekinuo seriju srpskog tenisera od 11 trijumfa mnogo lakše nego što je iko mogao da očekuje. Na semaforu je posle svega 65 minuta igre stajalo ` Congu u narednom kolu Rodžers kupa očekuje susret sa Britancem Endijem Marejom.

Ðoković je pružio veoma lošu partiju, prosto neprepoznatljivu za njegove kvalitete i renome. Igrao je bez žara i ritma, grešio u servisu i na mreži, a njegove neprecizne udarce lako je zaustavljao izuzetno raspoloženi i motivisani Francuz, trenutno 15. na ATP listi. Conga je silovito počeo meč, čvrsto rešen da prekine tradiciju neuspeha sa svetskim brojem jedan.

Žo-Vilfred Conga
Žo-Vilfred Conga / Izvor: Tanjug

Prvi set lako je dobio dominantnom igrom, osvojivši poene na servis protivnika u trećem i sedmom gemu, a u drugom je zaigrao još bolje i kvalitetnije. Napravio je dva brejka već na startu i poveo sa 3:0, da bi u nastavku borbe bez problema diktirao odgovarajući tempo. Na kraju, Conga je u velikom stilu došao do tek šeste pobede nad Ðokovićem u njihovom 19. međusobnom okršaju, a iskoristio je prvu meč loptu nakon samo 65 minuta igre.

U ženskoj konkurenciji nas nešto kasnije na turniru u Montrealu oko 22 časa očekuje duel između Jelene Janković i Koko Vandenvege.

Meč Đoković-Conga mogli ste uživo da pratite na Srbijadanas.com:

2. set:

Đoković-Conga 2:6

Posle dugog i napornog gema u kom je Novak bio na pragu vođstva u drugom setu, stvari su se ponovo okrenule protiv njega. Ipak, treba odati priznanje i Congi koji se svojski borio i na kraju izborio još jedan brejk. Novak mora hitno da se probudi, 0:1. Đoković pokušava da promeni ritam meča, čestim izlascima na mrežu, ali je Francuz znalački odgovarao sa odličnim ritern udarcima. Pri rezultatu 30:40 i nove brejk prilike za Congu, publika je počela da skandira "Nole, Nole", što veoma retko možemo čuti u njegovim mečevima. Ni to ga nije trglo, te je na semaforu pisalo 0:3. Posle sedam uzastopnih gemova za francuskog tenisera, Novak je upeo da prekine veoma nezgodnu seriju, 1:4. Prvu brejk šansu Novak je dočekao tek u 24. gemu ovog duela i tada se čini da će ipak uspeti da napravi svoj prepoznatljivi povratak. Međutim, Conga nije ni trepnuo, odservirao je još jedan as, da bi potom posle Đokovićeve greške iz forhenda konačno prekinuo tu seriju poraza i posle nešto više od 60 minuta igre, ostvario veliki trijumf, 2:6.

Conga je poslednji put dobio prvi set protiv Novaka na Australijen openu 2010. godine, kada je i slavio sa 3:2 u setovima.

1. set:

Novak u početnom gemu nije prepustio nijedan poen protivniku, ali je zato u trećem Conga prvi stigao do brejka, 1:2. Trećim as udarcem Francuz je potvrdio brejk i tako poveo sa 3:1. Conga za sada veoma raspoložen što se tiče servisa, ima odličan prosek od 210km/č. što je svakako jedan od razloga koji su mu doneli prednost na startu meča. Novak je u šestom gemu propustio sjajnu priliku na drugi servis Conge, jer je posle drugog servisa protivnika, izbacio forhend u aut, pri rezultatu 30:30. U narednom poenu, 15. teniser sveta je vrlo lepim udarcem potvrdio dva gema razlike, 4:2. "Sporo paljenje" Novaka, Conga je iskoristio i u sedmom gemu napravio još jedan brejk, što mu je svakako dalo određeni stimulans, pa je na svoj servis posle 27 minuta igre krunisao prvi period igre munjevitim forhendom, 6:2.