AUSTRALIJAN OPEN: Nervoza, mučenje protiv "stare mušterije", ali Novak ipak IDE DALJE (FOTO)

24.01.2016. 09:37
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
U narednoj rundi Otvorenog prvenstva Australije najbolji svetski teniser igraće protiv Keija Nišikorija.

Novak Đoković se plasirao u četvrtfinale Australijan opena, pošto je u meču osmine finala pobedio Žila Simona sa 3:2 (6:3, 6:7, 6:4, 4:6, 6:3). Meč je potrajao (nešto više od četiri i po sata), a Francuz je za sada jedini koji mu je u Melburnu oduzeo set (i više). Da nije bilo lako, videlo se i u završnici četvrtog seta, kada je Novak bio vidno nervozan. Posle jednog od poena, psovke su lako mogle pročitati sa usana (pogledajte OVDE). To se videlo i po broju neiznuđenih grešaka, čak 100. Simon ih je imao znatno, manje - 68.

Statistika
Statistika / Izvor: Foto: Printscreen/ausopen.com

Najbolji svetski teniser tako je nastavio da trijumfuje u duelima protiv Francuza, pošto je sadašnji međusobni skor 10:1. Prvi i za sada poslednji put, Simon je slavio u Monaku, pre osam godina. Na putu ka odbrani titule, sledeći rival Srbinu biće Japanac Kei Nišikori koji je sa 3:0 (6:4, 6:2, 6:4) pobedio Žo-Vilfreda Congu. Protv Nišikorija Đoković ima takođe pozitivan učinak - 5:2

U prvom setu, Đoković je posle dva brejka (za 3:1 i 5:3) nagovestio da bi ovaj meč mogao ponovo da prođe bez izgubljenog seta, ali se situacija promenila u nastavku. U toj deonici nije bilo brejkova, a u taj-brejku bilo je ubedljivih 7:1 za Francuza.

Treći set pripao je Srbinu. Poveo je sa 3:0, ali je Simon izjednačio na 3:3. Bilo je i 4:4, da bi na kraju viđen još jedan brejk, za 6:4 i 2:1 (u setovima) u korist Đokovića. U četvrtom setu, viđen je samo jedan brejk (5:4), kojim je Simon profitirao. Ovaj set trajao je tačno 60 minuta, a pripao je Francuzu, sa 6:4.

U poslednjem setu, u četvrtom gemu Đoković je došao do novog brejka, za 3:1, a zatim i do prednosti od 4:1. Novi brejk je doneo i novu prednost, od 5:1. Posle samo 26 minuta, Đoković je servirao za meč, ali je Simon uzvratio brejkom za 5:2. U osmom gemu oba igrača su tražila čelendž, bilo je mnogo neizvesnosti, a Simon je iskoristio servis i spasio dve meč lopte, za 5:3. Svoj servis je iskoristio, za konačnih 6:3 i 3:2 u setovima.

Đokoviću će duel sa Nišikorijem biti 27. uzastopno četvrtfinale na Gren slem turnirima.