14.11.2014. 20:11 15:32
Srbija - Danska, radost Danskih fudbalera
Srbija - Danska, radost Danskih fudbalera / Izvor: Reuters
"Orlovi" ponovo ostaju bez bodova, Danska je posle preokreta i bolje igra zasluženo stigla do pobede u Humskoj.

Kako sada stoje stvari, još jedno Evropsko prvenstvo ostaće nedosanjan san za reprezentaciju Srbije. Izabranici Dika Advokata pretrpeli su novi poraz, ovoga puta u Beogradu se posle preokreta radovala Danska 1:3. Novi izuzetno bolan nokaut. Možda je i bolje da su tribine bile prazne, da ima manje svedoka novog poniženja "orlova".

GRUPA I:

Srbija – Danska 1:3

(Tošić 4. - Bentner 60, 84, Kjar 62.)

Portugal – Jermenija 1:0

(Ronaldo 72.)

TABELA: Danska 7, Portugal 6, Albanija 4, Srbija 1, Jermenija 1.

Ruku na srce duel u Humskoj počeo je idealno, Srbije je povela već u 4. minutu golom Zorana Tošića. Ali se kasnije ispostavilo da je to bilo sve od "orlova" na ovom susretu. Danci su bili ubedljiviji, kvalitetniji i pokazali su veću želju da stignu do bodova. Samo tri minuta u drugom poluvremenu bilo im je dovoljno da dođu do preokreta. Prvo je u 60. minutu mrežu Stojkovića pogodio Bentner, a potpuni preokret režirao je Kjar pogotkom u 62. minutu. Tačku ne rezultat stavio je Bentner pogotkom u 84. minutu.

Do kraja susreta, Srbije je na sve načina pokušavala da dođe do poravnanja, dok su sa druge strane Danci konstantno pretili u želji da uvećaju svoju prednost. Ali po isteku 90. minuta na semaforu je ostalo 1:2.

Dancima treba čestitati na zasluženo osvojenim bodovima, dok sa druge strane vreme je da se stavi prst na čelo i da se zapitamo kako dalje i da li postoji rešenje koje bi pomoglo Srbiji da u budućnosti zaigra na još nekom velikom takmičenju, jer ruku na srce mnogo smo ih već propustili.

84. minut - 1:3 - BENTNER - Danci su imali čitavo vreme ovoga sveta da se nameste i postignu pogodak. Eriksen je lepo uposlio Bentnera koji je bio sam ispred Stojkovića i rutinski šalje loptu u mrežu.

62. minut - 1:2 - KJAR - Preokret Danske. Bojlesen je izveo slobodan udarac, a Kjar je bio sam i lako poslao loptu u mrežu nemoćnog Stojkovića.

60. minut - 1:1 - BENTNER - Udarac Eriksena zaustavio je Stojković, ali se lopta odbila do noge Bentnera koji šalje loptu u mrežu.

4. minut – 1:0 - TOŠIĆ - Đuričić je sa leve strane poslao loptu u šesnaesterac, tamo je zakačio Lazović ali je ona došla do noge Tošića koji šutira po zemlji pored Šmajhela.

Prenos utakmice uživo mogli ste da pratite na portalu Srbija Danas.

SRBIJA: Stojković, Ivanović, Biševac, S. Mitrović, D. Tošić, Gudelj (od 65. Mitrović), Matić, Z. Tošić, Đuričić (od 46. Kuzmanović), Tadić (od 70. minuta Marković), Lazović.

DANSKA: Šmajhel, Ankersen (od 69. Jakobsen), Kjar, Bojlesen, Kvist, Kron-Deli, Eriksen, Bentner, Bjeland, Kalemberg, Vibe.

Ovo je možda i najlošija partija Srbije u poslednjih nekoliko godina. Ovaj poraz nije kao oni prethodni, ovaj je mnogo više razočarao.

84. minut - 1:3 - GOOLL - BENTNER - Danci su imali čitavo vreme ovoga sveta da se nameste i postignu pogodak. Eriksen je lepo uposlio Bentnera koji je bio sam ispred Stojkovića i rutinski šalje loptu u mrežu.

75. minut - Danci konstantno napadaju. Vibe je šutirao sa ivice šesnaesterca ali je Stojković bio siguran.

73. minut - Još jedna šansa za Dansku. Golman Stojković je uspeo nekakako da reaguje i odbije loptu ali su Danci ponovo šutirali ali je siguran pogotak sprečio kapiten Ivanović.

Srbija - Danska, Niklas Bentner
Srbija - Danska, Niklas Bentner / Izvor: Reuters

66. minut - Već u sledećem napadu Ankersen je sjajno šutirao ali je prečka sačuvala Srbiju.

65. minut - Sjajna šansa za Srbiju. Matić do Lazovića koji iz srca šesnaesterca pogađa prečku.

62. minut - 1:2 - GOOLL - KJAR - Preokret Danske. Bojlesen je izveo slobodan udarac, a Kjar je bio sam i lako poslao loptu u mrežu nemoćnog Stojkovića.

60. minut - 1:1 - GOOLL - BENTNER - Udarac Eriksena zaustavio je Stojković, ali se lopta odbila do noge Bentnera koji šalje loptu u mrežu.

56. minut - Još jedna prilika za Dansku. Korn-Deli je centrirao a Bentner je zahvatio loptu na prvoj stativi ali je poslao pored gola.

50. minut - Posle dužeg vremena reprezentacija Srbije prišla je golu Šmajhela. Tošić je proigrao Lazovića koji nije uspeo ozbiljnije da zapreti.

48. minut - Eriksen je šutirao, Stojković ostao u mestu ali je stativa bila saveznik "orlova".

42. minut - Danska sve ozbiljnije preti, ali odbrana Srbije otklanja svaku opasnost pred golom.

28. minut - Najbolja šansa za Danku u dosadašnjem toku meča. Prošli su kroz sredinu, posle dodavanja Bentnera Vibe je pokušao ali je Stojković bio siguran.

Filip Đuričić
Filip Đuričić / Izvor: MN Press

22. minut - Posle jednog "starta" Tošića, Bentner je pao u šesnestercu i tražio penal, ali je sudija procenio da kontakta ipak nije bilo.

18. minut - Velika borba na sredini terena bez pravih šansi na obe strane.

7. minut - Sjajna šansa za Srbiju. Tadić ubacuje loptu, Đuričić je nije dobro zakačio ona stiže do Lazovića koji proba makazicama ali Šmajhel brani posle čega lopta dolazi do Tošića koji šutira pored gola.

Zoran Tošić
Zoran Tošić / Izvor: Reuters

4. minut - GOOLL - 1:0 - TOŠIĆ - Đuričić je sa leve strane poslao loptu u šesnaesterac, tamo je zakačio Lazović ali je ona došla do noge Tošića koji šutira po zemlji pored Šmajhela.