BRAVO: Zlato, srebro i bronza za kajakaše Srbije

10.08.2014. 11:09
Tanjug
sestre Moldovan
sestre Moldovan / Izvor: Foto: MN Press
Kajakaši Srbije u Moskvi, na Svetskom prvenstvu, osvojili šet medalja što je apsolutni rekord. Grujić/Novaković zlatni na 200 metara, sestre Moldovan srebrne na 500, dok je Nikolina na 200 metara doveslala do bronze.

Poslednjeg dana Svetskog prvenstva u kajaku u Moskvi, reprezentativci Srbije osvojili su tri medalje, a najuspešniji bili su Nebojša Grujić i Marko Novaković, koji su trijumfovali u trci na 200 metara.

Grujić i Novaković su u finalu kroz cilj prošli u vremenu 30.500 sekundi ispred takmičara iz Nemačke (30.606) i Francuske (30.884). Sestre Nikolina i Olivera Moldovan osvojile su srebrnu medalju u trci na 500 metara, pošto su u finalu kroz cilj prošle u vremenu 1:40.480. Prvo mesto pripalo je Mađaricama Gabrijeli Sabo i Tamari Čpeš (1:39.935), dok su treće zauzele Beata Mikolajčik i Karolina Naja iz Poljske (1:41.337).

Sestre Moldovan ostvarile su najveći uspeh u karijeri i ovo im je druga medalja ove sezone posle brozne na prvenstvu Evrope. Nikolina Moldovan je bila uspešna i u trci na 200 metara gde je osvojila bronzanu medalju. Ona je do trećceg mesta u finalu došla sa rezultatom 39.416 sekundi, a ispred nje su bila pobednica Liza Karington sa Novog Zelanda (37.898) i Marta Valčikijevič iz Poljske (38.814).

Nikolina i Olivera Moldovan zauzele su četvrto mesto u finalu discipine k-2 na 200 metara, a medalja je izmakla i četvercu u sastavu Boltić,Torubarov, Holpert,Terzić, koji je osvojio četvrto mesto u finalu discipline k-4 na 1.000 metara, dok je Marko Dragosavljević bio šesti u disciplini k-1 na 200 metara (34.466).

Srbija je šampionat u Moskvi završila sa ukupno pet osvojenih medalja pošto su juče do bronze stilgi dvojac Marko Tomićević-Vladimir Torubarov i Dalma Benedek-Ružičić u kajaku jednosedu.