18.11.2014. 21:11 22:58
Kristijano Ronaldo i Lionel Mesi pred meč u Mančesteru
Kristijano Ronaldo i Lionel Mesi pred meč u Mančesteru / Izvor: Beta/AP
Portugalija bolja od Argentine, "karioke" jedva do trijumfa u Austriji.

Prijateljski mečevi igrali su se u utorak širom planete. Svetski šampion Nemačka savladala je evropskog prvaka Španiju rezultatom 1:0, a gol odluke u Vigu postigao je vezista Real Madrida  Toni Kros u 89. minutu.

Zanimljiv meč odigran je na "Old Trafordu" u Mančesteru. Jedan protiv drugog, oči u oči Kristijano Ronaldo i Lionel Mesi. Portugalija je bila bolja od Argentine sa 1:0 pogotkom Rafaela Gereira u 90. minutu. I Ronaldo i Mesi proveli su na terenu po 45 minuta i to u prvom poluvremenu.

Slovačka je na domaćem terenu savladala Finsku sa 2:1, a Belorusija je napravila iznenađenje savladavši Meksiko u više nego interesantnom meču koji je završen rezultatom 3:2.

Reprezentacija Srbije slavila je protiv Grčke. Golove za pobedu "orlova" postigli su Radosav Petrović (60) i Nemanja Gudelj (90).

Kolumbija se mučila u Sloveniji, ali je na kraju uspela da slavi "minimalcem" koji je pogotkom obezbedio Ramos u 43. minutu. Selekcija Brazila se takođe mučila protiv Austrije ,ali su "karioke" uspele da savladaju domaćina i slave sa 2:1. Golove za Brazil postigli su Luiz (64) i Firmino (83).