ŠIROM EVROPE: Ajntraht šokirao Nastasićev Šalke, Bajern upropastio Hamburger

14.02.2015. 17:27
Fudbaleri Bajerna
Fudbaleri Bajerna / Izvor: Beta/AP
Palermo je u utakmici italijanske Serije A iznenadio Napoli i pokvario pozicije ekipe Rafaela Beniteza u borbi za drugo mesto sa Romom.

Čak 26 golova je postignuto na pet mečeva 21. kola Bundeslige. Najviše ih je bilo u Minhenu (osam) i Leverkuzenu (devet). Bajern je sa 8:0 savladao Hamburger i zadržao osam bodova više od drugoplasiranog Volfsburga. Po dva gola su postigli Miler, Gece i Roben, a jednom su mrežu zatresli Levandovski i Riberi. Posebno su se istakla oba gola holandskog reprezentativca Arjena Robena.

Da se utakmica igra dok sudija ne odsvira kraj potvrdila su tri tima koja su ostvarila pobede u sudijskoj nadoknadi. Junak dana je fudbaler Volfsburga Bas Dost koji je postigao čak četiri gola u pobedi "vukova" 5:4 nad Bajerom. Posebno je značajan poslednji koji je Holanđanin postigao u četvrtom minutu nadoknade drugog poluvremena. Radovali su se i fudbaleri Hofenhajma koji su pobedili Štutgart 2:1, a tri boda je obezbedio Rudi u 93. minutu.

Samo jedan gol je postignut u Menhengladbahu gde je Borusija bila bolja od Kelna. Domaćima je pobedu obezbedio Granit Džaka u 91. minutu.

Ajntraht je kao domaćin iznenadio zahuktali Šalke i slavio minimalnu pobedu golom Piazona u 64. minutu. Bio je to prvi poraz ekipe iz Gelzenkirhena otkako je u tim stigao srpski reprezentativac Matija Nastasić, koji je odigrao ceo meč za gostujući tim, dok je za domaćina u poslednjih nekoliko minuta zaigrao Slobodan Medojević.

Mohamed Salah postiže gol u meču Sasuolo - Fiorentina
Mohamed Salah postiže gol u meču Sasuolo - Fiorentina / Izvor: Tanjug

U italijanskoj Seriji A očekivanu pobedu na gostovanju Sasuolu zabeležila je Fiorentina (3:1). Najzaslužniji za pobedu "viole" bio je Senegalca Babakar koji je postigao dva gola, dok je jedan postigao Salah. Domaćin je golom Berardija uspeo samo da smanji visoku prednost gostiju za koje je Nenad Tomović ponovo ceo meč presedeo na klupi.

Drugi meč dana doneo je i (ne)malo iznenađenje, pošto je Palermo istim rezultatom (3:1) i istim tokom događaja slavio protiv Napolija. Lazar, Vaskez i Rigoni su šokirali Napolitance, a samo je Gabiadini osam minuta pre kraja uspeo da ublaži bruku gostiju.