BUNDESLIGA: Volfsburg i Majnc ne odustaju od Lige šampiona

12.04.2014. 17:26
Radost fudbalera Volfsburga
Radost fudbalera Volfsburga / Izvor: Profimedia
Pobedom nad Nirnburgom od 4:1 fudbaleri Volfsburga i dalje ostaju u trci za Ligom šampiona. "Švabe" u Menhengladbahu ispustile tri minut pre kraja

U matineu velikog derbija Bundeslige, koji su u Minhenu odigrali Bajern i Borusija iz Dortmunda, vrednu pobedu ostvarili su fudbaleri Majnca, koji se i dalje ne odriču Evro aspiracija, ali i Volfsburg s obzirom na činjenicu da i oni jure četvrto mesto i Ligu šampiona.

Majnc je u pravom “blickrigu”, za 39 minuta Verderu dao tri gola i osigurao pobedu. Sigurna prednost domaćinima je dozvolila da u drugom poluvremenu čuva suficit, a ne da “umirući u igri” napada gol protivnika.

Detalj sa utakmice Majnc - Bajern
Detalj sa utakmice Majnc - Bajern / Izvor: Beta/AP

Hrvatska veza Olić-Perišić najzaslužnija je za trojku Volfsburga protiv Nirnburga. Njih dvojisa su za samo tri minuta minus pretvorili u plus, da bi u poslednjih pola sata Malanda i ... osigurali pobedu kojom su i dalje ostali u trci za pozicijom koja ih vodi u kvalifikacije za najelitnije takmičenje.

Štutgart je u Menhengladbahu iznenadio domaćine, ali je Arango minut pre kraja sprečio "bruku". "Momci iz Menhengladbaha sami sebi su napravili "magareću uslugu" u borbi za famoznim četvrtim mestom i kvalifikacijama za LŠ, pa će do kraj lige morati dobro da se pomuče da obezbede poziciju četiri.