09.09.2014. 23:06
Napadač Italije Simone Zaza proslavlja gol protiv Norveške
Napadač Italije Simone Zaza proslavlja gol protiv Norveške / Izvor: Beta/AP
Poraz Bosne i Hercegovine u Zenici, Malta namučila Hrvatsku.

Trećeplasirana reprezentacija sa Svetskog prvenstva u Brazilu, Holandija, okliznula se na prvom stepeniku u kvalifikacijama za  Evropsko prvenstvo 2016. godine. Češka je savladala „lale“ rezultatom 2:1 (1:0) pogotkom Vaclava Pilara u 90. minutu. U A grupi loše je startovala i Turska, koja je ubedljivo poražena na Islandu sa 3:0 (1:0).

Antonio Konte i Simone Zaza dugo će pamtiti pobedu Italije nad Norveškom rezultatom 2:0 (1:0) na startu H grupe kvalifikacija. Novi selektor „azura“ nesvojstveno za italijansku selekciju uvrstio je u startnih 11 dva napadača (Ćiro Imobile-Simone Zaza) i to mu se isplatilo već u 16. minutu. Centarfor Sasuola Zaza postigao je prvi gol za nacionalni tim u svom drugom meču za „azure“, a pobedu Italijana potvrdio je Leonardo Bonući u 62. minutu.

Borek Dockal, strelac prvog gola za Češku protiv Holandije
Borek Dockal, strelac prvog gola za Češku protiv Holandije / Izvor: Beta/AP

Bosna i Hercegovina neprijatno je iznenadila navijače u Zenici u duelu sa Kiprom u B grupi. Domaćin je vodio golom Vedada Ibiševića u šestom minutu, ali su Kiprani uspeli da preokrenu rezultat zahvaljujući dvostrukom strelcu Hristofiju za trijumf rezultatom 2:1 (1:1). Izabranici Safeta Sušića mogli su do boda, ali je golman Kipra zaustavio udarac sa bele tačke Miralema Pjanića u 89. minutu.

Hrvatska se mučila sa Maltom i otpor autsajdera slomila je tek u drugom poluvremenu, 2:0 (0:0). Gosti su igrali sa 10 igrača zbog isključenja Borga u 31. minutu. Strelci za „vatrene“ bili su Luka Modrić i Andrej Kramarić, koji je pre dve godine bio želja tadašnjeg trenera Crvene zvezde Roberta Prosinečkog.

Rezultate nedeljnih mečeva možete pogledati OVDE, a rezultata duela koji su odigrani u ponedeljak pogledajte OVDE.