CRNO-BELI NE DAJU TRON: Partizan 19. put šampion države!

14.03.2015. 22:16
M.S.
Hokejaši Partizana slave titulu prvaka Srbije
Hokejaši Partizana slave titulu prvaka Srbije / Izvor: Foto: SHLS
Novi-stari prvaci Srbije deseti put uzastopno osvojili su naslov najbolje hokejaške ekipe u zemlji.

Hokej klub Partizan osvojio je 19. titulu prvaka države u klupskoj istoriji, a desetu uzastopnu, pošto su u revanš meču finala plej-ofa savladali ekipu Beostara rezultatom 7:3 (1:2, 3:1, 3:0).

Crno-beli su posle trijumfa na klizalištu "Pingvin" u četvrtak (8:6), slavili i u revanš meču igranom u ledenoj dvorani "Pionir" pred oko 300 posetilaca. Partizan je tako treći put u sezoni savladao popularne "pingvine" sa Novog Beograda, jedinu ekipu koja je u ovom šampionatu uspela da savlada novog-starog prvaka države (u dva navrata).

Drugi meč finala plej-ofa između Partizana i Beostara
Drugi meč finala plej-ofa između Partizana i Beostara / Izvor: Foto: SHLS

Dva gola za ekipu Partizana postigao je Boris Gabrić, dok su se po jednom u strelce upisali Brkušanin, Čuković, Ristić, Ogizović i Leštarić. Za gostujući sastav golove su postigli Ivan Glavonjić, Kamil Kinkor i Dmitri Gnitko.

Domaćin je poveo u 11. minutu golom Brkušanina, ali je Beostar za samo minut i po preokrenuo rezultat pogotcima Glavonjića i Kinkora. U drugom periodu Partizan je uspeo ponovo da vrati rezultatsku prednost, a posle izjednačenja gostiju na 3:3, usledio je silan finiš crno-belih. Partizan je u poslednjih dvadeset minuta odigrao znatno efikasnije i na kraju slavio ubedljiv trijumf za 19. titulu u klupskim vitrinama.

Predsednik SHLS Aleksandar Milosavljević uručuje pehar kapitenu Partizana marku Milovanoviću / Izvor: Foto: SHLS