PIROVA POBEDA: Zvezda pobedila, Luković povređen

06.02.2015. 16:46 18:01
Dušan Anđelković i Aleksandar Luković na pripremama Crvene zvezde u Kopru
Dušan Anđelković i Aleksandar Luković na pripremama Crvene zvezde u Kopru / Izvor: Foto: FK Crvena zvezda
Crveno-beli savladali Rubin iz Kazanja, iako su već na startu meča ostali bez pomoći jednog od glavnih zimskih pojačanja.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Rubin iz Kazanja rezultatom 1:0 u drugom trening meču na pripremama u Antaliji. Trijumf crveno-belih nad protivnikom najzvučnijeg imena u dosadašnjem toku priprema za prolećnu polusezonu ostaće u senci povrede Aleksandara Lukovića.

Najzvučnije pojačanje zimskog prelaznog roka i povratnik u redove šampiona Srbije već u drugom minutu susreta doživeo je povredu zbog koje je vrlo brzo morao van igre, a njegovo mesto zauzeo je Vukašin Jovanović. Time se jedan od najiskusnijih fudbalera Zvezde pridružio Savu Pavićeviću i golmanu Predragu Rajkoviću koji se još od pre uvodnog pripremnog meča u Antaliji protiv Olimpije (1:1), nalaze na listi povređenih. Ostaje da se vidi koliko je ozbiljne prirode povreda levog beka.

Zvezda je meč počela u sastavu: Kahriman, Cvetković, Luković, Lazić, Anđelković, Kovačević, Stojanović, Savićević, Lazović, Gavrić, Parker.

Da ne bude sve tako crno po crveno-bele, pobrinuo se Nenad Gavrić, koji je posle meča sa "zmajčekima" drugi put u tri dana pogodio metu i doveo crveno-bele u vođstvo. Crveno-beli bili su nešto bolji rival i u narednim minutima, ali je sredinom prvog dela igre Rubin preuzeo inicijativu. Ipak, do kraja prvog dela igre nije bilo golova, a najopasniji po gol rivala bio je Džošua Parker koji je u više navrata ugrožavao mrežu protivnika.

U nastavku je ruski tim bio bolji rival, imao inicajtivu tokom najvećeg dela drugog poluvremena, ali je odbrana crveno-belih bila na visini zadatka, pa je uprkos nekoliko dobrih prilika za gol, Kahriman sačuvao svoju mrežu. Drugo poluvreme obilovalo je nervozom i žutim kartonima, a u jednom momentu na kratko su se sukobili Darko Lazić i Gekdeniz Karadeniz, ipak, bez ozbiljnijih posledica.