DOHA: Nole preslišao i Stahovskog, na redu je Karlović!

07.01.2015. 16:33
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Profimedia
Najbolji teniser sveta slavio je protiv Ukrajinca 2:0 (6:2, 6:1).

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković upisao je i drugu pobedu u takmičarskoj 2015. godini. Posle trijumfa nad kolegom iz reprezentacije Dušanom Lajovićem, Đoković je slavio i protiv Ukrajinca Sergeja Stahovskog 2:0 (6:2, 6:1).

Meč nije počeo dobro ni po Ukrajinca ni po ljubitelje belog sporta. Naime, već u prvom gemu prilikom izlaska na mrežu Stahovski je nezgodno doskočio pa je na terenu morao da se pojavi lekar. Tokom čitavog prvog seta, Stahovski je pokazao da povreda nije uticala na njegovu igru ali je Đoković bio taj koji se pitao o rezultatu. Novak je uspeo da protivniku oduzme servis već u trećem gemu, a u sedmom se svetski broj jedan našao na prvom ispitu pošto je morao da spasava brejk lopte, ali je uspeo i potom je na servis protivnika iskoristio drugu set loptu u poveo sa 1:0 (6:2).

U drugom setu nešto drugačija slika, Novak je krenuo silovito od samog starta. Poveo je sa 3:1, posle čega je stečenu prednost sebično čuvao i do kraja drugog seta samo uvećavao da bi na kraju slavio sa 2:0 (6:1).

U narednoj rundi, Đokovića čeka Ivo Karlović koji je pobedio Basilašvilija sa 2:0 (7:6, 6:3).