EK: Ne pomaže ni Mačvan, Banvit ubedljiv u "Pioniru"

22.10.2014. 18:20 22:41
Krilni centar Banvita Vladimir Dragičević
Krilni centar Banvita Vladimir Dragičević / Izvor: MN Press
Crno-beli zabeležili drugi ubedljiv poraz u Evrokupu.

Partizan nije uspeo da iznenadi favorizovani Banvit u drugom kolu E grupe Evrokupa. Povratnik u tabor crno-belih Milan Mačvan nije uspeo da pokrene ekipu Duška Vujoševića, koja je upisala peti uzastopni poraz na oba fronta, 61:77 (18:19, 21:29, 11:14, 11:15).

Grupa E

Partizan NIS - Banvit 61:77

Asesoft - Lijetuvos 103:83

Hapoel - Krasnij Oktjabr 78:79

Tabela: Banvit 2-0, Asesoft 1-1, Lijetuvos 1-1, Krasnij Oktjabr 1-1, Hapoel 0-2, Partizan NIS 0-2.

Leteći start Banvita nije pokolebao crno-bele. Mačvan i Edo Murić u nekoliko situacija približili su crno-beli brod luci spasa, ali je iskusni turski tim uvek imao spreman odgovor na "napad" Partizana.

Crno-beli su početkom drugog poluvremena stigli na 45:48, ali nisu uspeli  da preokrenu rezultat. Tim Zorana Lukića se serijom 12:0 "odlepio" i rutinski priveo meč kraju.

Partizan – Banvit 61:77 (18:19, 21:29, 11:14, 11:15)

DVORANA: Pionir.

GLEDALACA: 4.500.

SUDIJE: Hristodulu (Grčka), Šemeš (Izrael), Ovinov (Rusija).

PARTIZAN: Tepić 4, Murić 12, Marinković 5, Dalo, Milutinov 1, Mačvan 15 (7sk, 5as), Gagić 9, Andrić 13, Milutinov, Bezbradica, Bogdanović, Šalić 2.

BANVIT: Vejseloglu 2, Roland 11, Gecim, Čandan 9, Edže, Dejvis 6, Mehija 13 (6sk), Veremenko 2 (6sk), Simons 10, Dragičević 20 (5sk), Mutaf 4, Ozer.

Dešavanja iz dvorane "Pionir" mogli ste da pratite uživo na srbijadanas.com.

Košarkaši Partizana posle meča sa Banvitom
Košarkaši Partizana posle meča sa Banvitom / Izvor: MN Press

4/4

Banvit je postigao četiri poena na početku poslednjeg kvartala. Crno-beli nikako da poentiraju, gosti posle poena Dragičevića i Veremenka stižu do 70:50.

Turski tim rutinski održava visoku prednost, 55:77 u 38. minutu.

Kraj, 61:77.

3/4

Odličan početak crno-belih u trećoj deonici. Murić i Tepić poentiraju za 43:48. Milutinov je završio utakmicu zbog pet ličnih grešaka.

Banvit je bez poena u drugom poluvremenu tri i po minuta. Tepić poentira iz kontranapada, 45:48.

Dejvis je, konačno, poentirao za goste i to sa linije slobodnih bacanja, 45:50, posle četiri i po minuta drugog poluvremena. Simonsova trojka iz kornera donela je Banvitu dvocifrenu prednost, 45:55 u 26. minutu.

Gosti su se serijom 12:0 odlepili na 45:60. Andrić je trojkom smanjio minus uoči finalnih 10 minuta, 50:62.

2/4

Čak Dejvis otvorio je drugu četvrtinu dvojkom uz ličnu grešku Mačvana. Amerikanac je realizovao i dodatni penal, 18:22.

Sami Mehija vezao je dve trojke za goste. Sa druge strane, Mačvan je nastavio sa odličnom partijom, a posle poena Gagića, Partizan je izjednačio na 28:28.

Turski tim održava minimalnu prednost zahvaljujući crnogorskom krilnom centru Vladimiru Dragičeviću. Crno-beli su izjednačili na 32:32, a onda su Roland i Dragičević doneli novo vođstvo timu iz Bandirme, 32:36.

Andrić je pogodio trojku za Beograđane, istom merom uzvratio je Čandan, 35:39. Banvit je odličan u šutu za tri poena, Simons je pogodio novu za goste, 35:42 u 19. minutu.

Banvit je na veliki odmor otišao sa plus osam posle poena Vejseloglua uz zvuk sirene, 39:48.

1/4

Odličan početak utakmice za goste, 2:9 u trećem minutu. Posle trojke Simonsa i poena Dragičevića turski tim je olako stekao plus sedam.

Mačvan je upisao prve poene iz igre po povratku u Humsku, a Banvit je preko Čandana i Rolenda povisio prednost, 4:13.

Mačvan i Murić inicirali su seriju 8:0, posle zakucavanja Gagića domaćin je smanjio na 12:13.

Dragičević i Mehija prekinuli su žute minute gostiju, Murić je postigao nove poene , a zatim je Gagić ubacio jedno slobodno bacanje za 15:19. Mačvan je u poslednjem napadu domaćina u prvoj deonici postigao dva poena uz faul, realizovao je i slobodno bacanje za 18:19 na kraju prve četvrtine.