23.10.2014. 19:46
Boban Marjanović
Boban Marjanović / Izvor: MN Press
Vilijams promašio trojku za pobedu.

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Neptunasa rezultatom 83:81 u drugom kolu Evrolige posle neizvesne završnice. Pobedonosnu dvojku postigao je Vasilijus tri sekunde pre kraja meča, a u poslednjem napadu Vilijams je promašio za tri poena.

Očajno odigrano prvo poluvreme koštalo je crveno-bele poraza. Beograđani su u prvih 20 minuta dozvolili domaćinu da se raspuca i da pogodi devet trojki. Gosti nisu imali rešenje za Gailijusa koji je zatrpavao koš tima Dejana Radonjića.

Neptunas – Crvena zvezda 83:81 (25:20, 22:17, 20:24, 16:20)

DVORANA: Pionir.

GLEDALACA: 5.400.

SUDIJE: Ankarali (Turska), Matioli (Italija), Peruđa (Španija).

NEPTUNAS: Mažejka 8, Girdziunas 7, Nacijus, Šinika 6, Dimša 8, Gailijus 19 (7 sk), Galdikas 3 (7 sk), Šakur 11 (6 as, 5 ol), Beliauskas, Zavackas 10 (7 sk), Vasilius 8, Butkevičijus 3.

CRVENA ZVEZDA: Vilijams 23 (6 as), Rebić, Dangubić 5, Mitrović 6 (10 sk), Lazić 9, Blažič 16 (6 sk, 5 il), Kalinić 4 (5 as), Marjanović 11, Tejić, Dženkins 3, Jović 2, Zirbes 2.

Neptunas je čvrstim korakom gazio ka istorijskoj prvoj pobedi u Evroligi, sredinom druge deonice imao je i 13 poena prednosti, ali se Zvezda nije predavala.

Zaigrali su crveno-beli mnogo kvalitetnije u defanzivi u nastavku meča i došli u poziciju da sami odlučuju o svojoj sudbini. Međutim, pojedine sudijske greške i brzopletost omogućile su domaćinu da ima napad za pobedu.

Luka Mitrović je 28 sekundi pre kraja pogodio samo jedno slobodno bacanje za izjednačenje, 81:81. Tri sekunde pre poslednjeg zvuka sirene Vasilijus je pogodio dvojku, a Vilijams u poslednjem napadu nije uspeo da donese Zvezdi preokret.

Posle četiri pobede u ABA ligi i jedne u Evroligi, crveno-beli su zabeležili prvi poraz u sezoni.

Grupa D

Neptunas - C. zvezda Telekom 83:81

Galatasaraj - Valensija 71:64

Petak

Olimpijakos - Laboral Kuća 20.30

TABELA: Crvena zvezda 1-1, Galatasaraj 1-1, Neptunas 1-1, Laboral Kuća 1-0, Olimpijakos 1-0, Valensija 0-2,