EP: Srbija težim putem do medalje

17.07.2014. 20:24 09:47
Andrija Prlainović
Andrija Prlainović / Izvor: Beta/AP
U trećem kolu Srbija – Mađarska 6:8 (0:2, 3:3, 2:2, 1:1). U subotu protiv Hrvatske.

Srbija je pretrpela prvi poraz na Evropskom prvenstvu za vaterpoliste u Budimpešti. U derbiju trećeg kola Mađarska je pobedila 8:6 (2:0, 3:3, 2:2, 1:1). Bio je to duel svetskog šampiona Mađarske i evropskog prvaka.

Kao što se i očekivalo, utakmica je bila izuzetno tvrda, a to se posebno videlo u prvoj četvrtini kada su oba gola postignuta u poslednjem minutu. Selektor Tibor Benedek je od prvog minuta na gol stavio Atilu Dekera, a ne standardnog čuvara mreže Viktora Nađa. Odmah se videlo da to nije bio pogrešan potez. I na srpskom golu je blistao Gojko Pijetlović.

U četvrtom kolu Srbija se u subotu sastaje sa Hrvatskom koja je olimpijski šampion, a do sada ima dve pobede i remi protiv Španije.

Bazen: „Alfred Hajoš“ u Budimpešti. Gledalaca: 5.500. Sudije: Aleksandresku (Rumunija), Bjanki (Italija). Igrač više: Srbija 15 (4), Mađarska 8 (4). Peterci: Srbija 1 (1).

Srbija: G. Pijetlović, Mandić, Gocić 1, Ranđelović, Ćuk 1, D. Pijetlović, Nikić, Aleksić, Rađen, Filipović 2, Prlainović, S. Mitrović 2, B. Mitrović.

Mađarska: Nađ, Gor-Nađ 1, Madaraš 2, Erdelji, Vamoš 2, Hošnjanski, Ad. Deker 1, Sivoš, Da. Varga, De. Varga 2, Tot, Haraj, At. Deker.

4. četvrtina

Ponovo su Mađari stekli tri gola prednosti, a strelac je bio Vamoš. Ipak, prvim golom na meču Miloš Ćuk je smanjio na 8:6. Srpski reprezentativac je silovito šutirao, a golman Atila Deker nije imao šanse da odbrani. Ipak, mađarski čuvar mreže je do kraja odličnim intervencijama sačuvao gol i doneo svojoj reprezentaciji treću pobedu.

3. četvrtina

Opet Srbija daje gol na početku četvrtine. Strelac je kapiten Živko Gocić. Ipak, radost je kratko trajala, jer je u narednom napadu Marton Vamoš povećao na 6:4. Na 7:4 je povećao Madaraš u situaciji kada je svetski prvak imao igrača više. Ipak, dve sekunde pre kraja Filipović je postigao peti gol za Srbiju.

2. četvrtina

Početkom drugog perioda Andrija Prlainović je iznudio peterac, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Filip Filipović. Ipak, već u narednom napadu Mikloš Gor-Nađ je iskoristio igrača više i povećao na 3:1. Na 3:2 je smanjio Stefan Mitrović, koji je iskoristio igrača više. Drugim golom Deneša Varge Mađarska je povela 4:2. Varga je odlično izveo solo akciju po levoj strani. Ipak u narednom napadu je Mitrović postigao drugi gol i smanjio na 4:3.

Opet je Srbija primila gol pred kraj četvrtine. Deset sekundi pre odlaska na odmor Norbert Madaraš je postigao peti gol za Mađare.

1. četvrtina

Počelo je čvrsto na obe strane. Iako je bilo nekoliko šuteva na gol, mreže su mirovale sve do poslednjeg minuta kada je Deneš Varga doveo Mađare u vođstvo 1:0. Na 2:0 je povećao Adam Deker i to tri sekunde pre kraja prvog perioda.