EP: Siguran trijumf protiv Nemaca

15.07.2014. 13:06 22:58
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Vaterpolo reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press
Vaterpolo selekcija Srbije ispunila plan i zabeležila drugu pobedu na prvenstvu Evrope u Mađarskoj. Posle dana pauze sledi derbi protiv domaćina.

Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je selekciju Nemačke rezultatom 12:7 (3:2, 3:1, 3:2, 3:2) u drugom kolu Evropskog prvenstva u Budimpešti.

GRUPA B, 2. kolo

NEMAČKA - SRBIJA 7:12 (2:3, 1:3, 2:3, 2:3)

NEMAČKA: Kon, Bukovski, Fan der Boš, Ril 2, Obšernikat 1, Jungling, Nosek 2, Šiler, Štam 1, Eler, Šloterbek, Ajdner 1, Šenkel. Selektor: Nebojša Novoselac.

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić, Gocić, Ranđelović, Ćuk 2, G. Pijetlović, Nikić 3, Aleksić, Rađen 1, Filipović 4, Prlainović 1, S. Mitrović 1, B. Mitrović. Selektor: Dejan Savić.

Srbija je do drugog trijumfa na kontinentalnom prvenstvu stigla prilično rutinski, bez maksimalnih napora, pa je prednost našeg tima postepeno rasla iz minuta u minut, sve do maksimalnih šest golova sredinom poslednjeg perioda (12:6).

Najefikasniji u timu Srbije bio je Filip Filipović koji je postigao četiri gola, dok je Slobodan Nikić zabeležio jedan manje. Miloš Ćuk dva puta je zatresao mrežu protivničkog golmana, dok su po jednom to učinili Andrija Prlainović, Nikola Rađen i Stefan Mitrović.

U protivničkom timu bolji od ostalih bili su Julian Ril i Heiko Rošek sa po dva gola, dok su po jednom strelci bili Štam, Ajdner i Obšernikat.

Podsetimo, Srbija je u odbranu titule krenula pobedom nad Francuskom (16:5) u prvom kolu igranom u ponedeljak. U sredu je za Srbiju slobodan dan, a naredni meč naša selekcija igra u četvrtak od 20.30 časova protiv domaćina Mađarske.

Poslednja četvrtina - 2:3

Posle minut i po igre Ćuk je otklonio svaku sumnju u konačnog pobednika (10:5). Na drugi gol Rila i svojim trećim na meču odgovorio je Nikić za novu prednost od pet pogodaka (11:6). Maksimalnu prednsot od šest golova našem timu svojim četvrtim golom doneo je Filipović sredinom poslednjeg perioda, a do kraja meča Obšernikat je uspeo samo da smanji rezultat i ublaži poraz.

Treća četvrtina - 2:3

Više od polovine trećeg dela prošlo je dok nije viđen prvi gol, a onda je na isteku napada Štam sa gotovo pola terena "bimbom" iznenadio Gojka Pijetlovića. Međutim, već u narednom napadu Slobodan Nikić je izborio još jedan peterac za naš tim, da bi Filipović još jednom bio precizan, a nedugo zatim i sam Nikić još jednom bio strelac za sigrunih 8:4. Nošek je još jednom uzvratio iskoristivši igrača više za svoj tim, a miran poslednji odmor doneo je Ćuk dvadesetak sekundi pre kraja treće četvrtine.

Filip Filipović u meču Svetske lige 2012. godine protiv Španije na bazenu "Tašmajdan" / Izvor: MN Press

Druga četvrtina - 1:3

Već na startu nastavka Nikić koristi igrača više, ali već u sledećem napadu Ajdner ponovo čuva priključak (3:4). Tada su naši vaterpolisti zaigrali znatno čvršće u odbrani, a na drugoj strani Rađen je doneo novo vođstvo od dva gola, da bi potom Prlainović iskoristio novi peterac za sigurnih 6:3 za Srbiju na poluvremenu.

Prva četvrtina - 2:3

Početno vođstvo srpskih vaterpolista posle gola Filipa Filipovića, Nemci su brzo neutralisali i pokazali da se neće unapred predati. U nastavku je Stefan Mitrović doneo novo vođstvo, da bi nakon peterca Filipovića Srbija stigla do sigurnijih 3:1. Ipak, u poslednjim sekundama prvog perioda Ril je iznenadio naše vaterpoliste za Nemcima prihvatljivih 2:3 na prvom odmoru.