EP: Srbija preko Španije do četvrtfinala

21.07.2014. 16:02 17:33
Predrag Jokić i Slobodan Nikić
Predrag Jokić i Slobodan Nikić / Izvor: Profimedia
U poslednjem, petom, kolu B grupe Srbija – Španija 8:6 (2:2, 1:0, 1:1, 4:3). Za polufinale protiv Italije ili Grčke.

Srbija se plasirala u četvrtfinale Evropskog prvenstva u vaterpolu. U poslednjem, petom, kolu B grupe u Budimpešti „delfini“ su pobedili Španiju 8:6 (2:2, 1:0, 1:1, 4:3). Bila je to odlučujuća utakmica za obe ekipe, jer je poraz gubitnika vodio kući. Na sreću, to je bila Španija.

Od početka je Srbija zaigrala dobro i nije dozvolila Španiji da povede. Jedini raspoložen kod „furije“ bio je Espanjol, koji je postigao četiri gola, od toga jedan iz peterca. U poslednjoj četvrtini je Gojko Pijetlović odbranio peterac Espanjolu.

U četvrtfinalu će se Srbija sastati sa Grčkom ili Italijom,. To zavisi od poslednjeg meča B grupe, u kojem se od 20:30 sastaju Mađarska i Hrvatska. Ta utakmica će odlučiti da li će Srbija biti druga ili treća u grupi.

Bazen: „Alfred Hajoš“ u Budimpešti: Gledalaca: 1.500. Sudije: Naumov (Rusija), Korizna (Poljska). Peterci: Španija 2 (1).

Srbija: G. Pijetlović, Mandić 1, Gocić, Ranđelović, Ćuk 2, D. Pijetlović 1, Nikić, Aleksić 1, Rađen, Filipović 1, Prlainović 1, S. Mitrović 1, B. Mitrović.

Španija: Agilar, Munariz, Bustos, Roka, Molina 2, Mingel, Siranji, Espanjol 4, Larumbe, Fernandez, Malarah, Garsija, Lorio.

4. četvrtina

Ćuk je iz daljine postigao peti gol, ali je u narednom napadu Espanjol smanjio na 5:4. Mitrović je ponovo doneo dva gola prednosti za Srbiju. Na 7:4 je poveća Milan Aleksić. Bila je to neobična situacija. Lopta je prvo pogodila stativu. Pa leđa golmana Španije. Potom je čuvar mreže pokušao da uzme loptu, ali mu je ona iskliznula iz ruke i ušla u gol.

Četiri minuta pre kraja drugi peterac za Španiju, ali je sada Pijetlović odbrano šut Espanjolu. Rađen je skrivio peterac. Na 7:5 je smanjio Giljermo Molina. Prlainović je postigao svoj prvi, a osmi gol za Srbiju. Bila je to situacija sa igračem više. I Španija je u narednom napadu iskoristila brojčanu prednost, a strelac je bio Molina. To je bio konačan rezultat. Srbija je pobedila 8:6 i plasirala se u četvrtfinale.

3. četvrtina

Treći period je počeo golom Mandića za 4:2. Odlična solo akcija srpskog repezentativca koji je predriblao jednog Španca. Sava Ranđelović je treći put isključen i više neće ulaziti u igru. Espanjol je postigao i treći gol za Španiju i smanjio na 4:3. Bila je to situacija sa igračem više, jer je isključen Andrija Prlainović.

2. četvrtina

Odlična akcija u drugom minutu, ali je Mandić iskosa pogodio stativu. Gol Španaca je poništen jer je postignut iz prostora od dva metra. Minut i 22 sekunde pre odlaska na odmor, Miloš Ćuk je doveo Srbiju u vođstvo 3:2.

1. četvrtina

Počelo je nervozno, pa u prvim minutima nije bilo golova. To je prekinuo Duško Pijetlović, koji je doveo Srbiju u vođstvo 1:0. Već u narednom napadu Filipović je postigao drugi gol za Srbiju. Rađen je skrivio peterac jer je faulirao Siranjija, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Espanjol. Španija je zapretila iz kontre, ali je šut Espanjola odbranio Gojko Pijetlović.

Ipak, 56 sekundi pre kraja prvog perioda Espanjol je iskoristio igrača više i izjednačio na 2:2.