EP U19: Šteta - Srbija promašivala, Nemačka do boda u foto-finišu

22.07.2014. 18:50 20:22
Andrija Živković
Andrija Živković / Izvor: MN Press
"Orlići" remizirali sa Nemačkom rezultatom 2:2, a pri vođstvu 2:1 propustili pet velikih šansi za gol.

Omladinska reprezentacija Srbije propustila je veliku šansu da trijumfom nad Nemačkom načini džinovski korak ka polufinalu Evropskog prvenstva u Mađarskoj. Izabranici Veljka Paunovića u drugom kolu B grupe remizirali su sa „pancerima“ rezultatom 2:2 (2:1), dok ih u poslednjem kolu očekuje duel sa Buagrskom (25. jul).

Vodili su „orlići“ sa 2:1 do 90. minuta, ali nisu uspeli da sačuvaju gol prednosti. Nije Srbija došla samo do boda zbog primljenog pogotka u foto-finišu meča, već zbog pet propuštenih šansi u drugom poluvremenu. Kazna je, po nepisanom pravilu, stigla  u nevreme i Štark je doneo veliki bod Nemcima. A, moglo je da bude drugačije...

Izabranici Veljka Paunovića branili su se tokom većeg dela utakmice i pretili iz kontranapada. Posle jednog prodora Andrije Živkovića po desnom boku i odličnog centaršuta levom nogom, najsnalažljiviji u kaznenom prostoru Nemaca bio je Nemanja Maksimović i glavom matirao golmana Šniclera u 32. minutu. Utisak je da je u akciji pre postignutog gola, lopta pobegla Živkoviću i otišla u aut, ali pomoćni sudija koji se nalazio na dva metra od Živkovića, nije signalizirao da se prekine igra.

EP U19: Nemačka – Srbija 2:2

STADION: Peruc u Papi.

SUDIJA: Havijer Estrada (Španija).

STRELCI: Zelke 39, Štark 90 - Maksimović 32, Jović 41.

CRVENI KARTON. Maksimović 90+5

NEMAČKA: Šnicler, Akpoguma, Holthaus (od 86. Trumner), Kempf (od 73. Lohkemper), Štark, Kimik, Muhtar, Octunali, Dudžijak, Zelke, Brand.

SRBIJA: Rajković, Stevanović, Zdjelar, Babić, Antonov, Maksimović, Gaćinović od 73. Grujić), Živković (od 89. Dražić), Pantić, Jovanović, Jović (od 77. Mandić).

Nemci su izjednačili samo sedam minuta kasnije. Katastrofalno je pogrešio Rajković, koji je boksovao loptu o zemlju(!), Zelke je prihvatio poklon i smestio loptu u mrežu.

Rezultat 1:1 bio je u opticaju samo 120 sekundi. Posle novog prodora Živkovića, ovoga puta kiksnuo je golman Nemačke Šnicler, lopta je došla do Luke Jovića, a napadač Srbije hladnokrvno je realizovao iznenadnu šansu.

Uspešno su se branili srpski klinci u drugom poluvremenu i vrebali šansu iz kontranapada i prekida. Strelac drugog gola Jović mogao je da poveća prednost u 57. minutu, ali je njegov udarac posle kornera i karambola u kaznenom prostoru zaustavio golman Šnicler.

I Danilo Pantić imao je priliku da se upiše u listu strelaca, ali je posle solo prodora bio neprecizan. A, onda je Jović naivno regovao u dva kontranapada i propustio da izraste u heroja utakmice. Napadač Crvene zvezde prvo je oduzeo loptu defanzivcima Nemačke i u begu „jedan na nula“ ostao bez daha i sigurne realizacije (70. minut). Samo dva minuta kasnije, Jović je ponovo mogao da se proslavi, ali je naivno pokušao da lobuje Šniclera. Šteta...

I kada se ne iskoriste prilike, prima se gol. Pogotovo kada su sa druge strane terena Nemci. Trumner je centirao sa levog boka, a Štark bio neumoljiv, 2:2 u 90. minutu.

Srbija je u finišu ostala bez dva boda, ali i bez kapitena Nemanje Maksimovića , koji je zbog oštrog starta dobio direktan crveni karton u nadoknadi vremena.