EP ZA ODBOJKAŠE: Srbija počela dobro, a onda popustila pred naletom evropskog šampiona

11.10.2015. 20:11
Marko Ivović
Marko Ivović / Izvor: Beta
U trećem kolu Rusija pobedila i osvojila prvo mesto u Grupi D. Srbija u utorak igra baraž.

Srpski odbojkaši su izgubili od Rusije 3:1 (25:23, 21:25, 25:18, 25:20) u poslednjem kolu D Grupe Evropskog prvenstva u Bugarskoj i Italiji. Na taj način su zauzeli drugo mesto i u utorak će igrati u baražu sa trećeplasiranim iz B Grupe, a to je Estonija.

Prvi set je bio dosta izjednačen. Obe ekipe su se smenjivale u vođstvu, ali su se Rusi bolje snašli u završnici i dobili taj deo 25:23.

Drugi set je bio sličan prvom, samo što su uloge bile zamenjene. Srbija je stekla prednost 17:15, ali su Rusi izjednačili na 18:18. Igralo se poen za poen, ali je Srbija igrala skoncentrisanije u završnici. Kod rezultata 22:21 usledio je blok Srećka Lisinca i to jednom rukom, a onda je Marko Podraščanin odličnim servisima stavio tačku na ovaj period.

U trećem setu su Rusi preuzeli inicijativu od samog starta. Na prvom tehničkom tajm autu su vodili 8:4 i do kraja seta su samo uvećavali prednost. Taj deo su dobili rezultatom 25:18. U četvrtom setu je evropski i olimpijski šampion bio još dominantniji. Prednost je konstantno rasla, pa je na kraju ostvarena pobeda 3:1.

Aleksandar Atanasijević je sa 13 poena bio najefikasniji u srpskom timu, Srećko Lisinac je postigao 12, Marko Podraščanin sedam, a Uroš Kovačević i Marko Ivović po šest. Ruse je do pobede predvodio Maksim Mihajlov sa 19 poena, Dmitrij Muserski je postigao 18, a Jegor Kljuka 15.