EURO 2016 KVALIFIKACIJE: Jovetić i Ibrahimović za podelu plena, Slovaci čuvaju čelo

15.11.2014. 19:53 22:47
Vladimir Volkov u meču Crna Gora - Švedska u kvalifikacijama za EURO 2016.
Vladimir Volkov u meču Crna Gora - Švedska u kvalifikacijama za EURO 2016. / Izvor: Reuters
Švedksa bila na pragu pobede u Podgorici, ali je prvotimac Mančester sitija doneo izjednačenje sa bele tačke. Ukrajina je het-trikom Jarmolenka slavila u Luksemburgu, dok je Austrija golom Okotija nanela prvi poraz "zbornoj komandi". Švajcarci i Španci silni kod kuće.

U derbiju Grupe E, Engleska je na "Vembliju", preokrenula protiv Slovenije i tako zadržali maksimalan učinak u prve četiri utakmice. "Albion" je slavio sa 3:1 (0:0), a golove za domaćina su postigli Runi u 59. iz penala i Deni Velbek u 66. i 73. minutu. Susret je obeležio jubilej napadača Mančester junajteda, koji je 100. put odigrao za svoju selekciju.

Pobedu Engleza iskoristila je Švajcarska i sigurnom pobedom nad Litvanijom od 4:0 došla na deobu drugog mesta sa ovom selekcijom i "deželom".

Austrija je na "Ernst Hapelu" golom prvotimca Minhena 1860, Romana Okotija u 73. minutu, nanela prvi poraz selekciji Rusije u ovim kvalifikacijama. Lihtenštajn je iznenadio u Moldaviji, a Burgmajer je postigao prvi gol za goste u ovim kvalifikacijama i tako doneo prva tri boda za svoju selekciju.

Rubin Okoti na susretu protiv Rusije
Rubin Okoti na susretu protiv Rusije / Izvor: Reuters

Šveđani su imali tri boda u džepu u Podgorici, golom Zlatana Ibrahimovića u 9. minutu, da bi Stevan Jovetić deset minuta pre kraja iskoristio najstrožu kaznu, kojim je doneo bod Crnoj Gori i sačuvao potpuno neizvesnost u borbi za drugo mesto u grupi G.

Slovaci su zabeležili važan trijumf na gostovanju u Skoplju. Na stadionu "Filip Makedonski" Makedonija je poražena rezultatom 2:0, a golove su postigli Kučka 25. i Nemec u 38. minutu. Španija je sa "pola gasa" savladala Belorusiju rezultatom 3:0, a posao je završila sa golovima Iska i Busketsa u stotinak sekundi, u 18. i 19. minutu, da bi pobedu potvrdio Pedro Rodrigez u 55.